Oprava nejpoškozenější části Vírského vodovodu

blank

Brňanům bude v příštích měsících proudit voda přes náhradní potrubí z Vírského vodovodu. Nejpoškozenější část opraví dělníci u Drásova. Informoval o tom Deník.

„Od pondělí 23. listopadu poteče voda náhradním bypassem,” sdělil předseda představenstva sdružení Vírského oblastního vodovodu Vladimír Šmerda. Práce na poškozené části skončí nejpozději v květnu. „Bude záležet také na zimě. Máme tam rezervu, očekávám, že by voda mohla opraveným potrubím téct v dubnu,” řekl Šmerda. Oprava téměř 400 metrů dlouhého úseku patří k první ze čtyř plánovaných etap oprav u Drásova. Náklady se vyšplhají na 70 milionů. Polovinu uhradí ministerstvo zemědělství.

Rekonstrukce všech úseků potrvá pět let. Kvůli špatnému stavu potrubí už kolem Drásova v posledních letech vytekly miliony litrů vody. Brno zásobuje také březovský vodovod. Ten má ale problém s kapacitou. „Nejsme napojení, abychom mohli dodávat vodu do Brna. Proto jsme uvítali, že v plánu rozvoje, který zpracovává Jihomoravský kraj, se klade důraz na propojování skupinových vodovodů,” řekl loni například ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav Jiří Koliba.

Scroll to Top