Vodárenské kapičky letos pomohou 330 tisíci korunami

blank

Tuto částku rozdělila Vodárna Plzeň na dobročinné projekty v programu Vodárenské kapičky 2020, v němž se se aktivně angažují její zaměstnanci. Projekty vodohospodářů pomáhají sportovcům, dětem, hendikepovaným lidem nebo životnímu prostředí.

Padesát tisíc korun tak například putuje do Centra Hájek hendikepovaným dětem na pořízení Vojtova rehabilitačního stolu. „Za speciální rehabilitací za námi jezdí děti s rodiči z celé republiky. Řadu dětiček už se nám podařilo postavit na nohy,“ uvedla Markéta Jungová z Centra Hájek. Dalších padesát tisíc obdrží Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže Plzeň na doučování dětí, které funguje již 12 let a zapojuje zejména děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Čtyřicet tisíc korun vodárna věnuje Dětskému domovu Domino na pořízení jízdních kol pro děti.

Vodárna Plzeň má zhruba 43 tisíc odběrných míst. K největším odběratelům vody patří Plzeňská teplárenská, Plzeňský Prazdroj, Stock Plzeň-Božkov a Fakultní nemocnice Plzeň. Kompletní seznam podpořených projektů najdete zde.

Scroll to Top