Přes 1200 výjezdů hasičů

blank

Hasiči v Česku měli ke středě 14. října k sedmé hodině večer 1232 výjezdů v souvislosti se silným deštěm. „Díky tomu, že během odpoledne začala srážková činnost slábnout, očekáváme stabilizaci situace. Stále je naší nejčastější činností čerpání vody,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená.

Vytrvalý déšť v noci na středu 14. října zvedl hladiny tuzemských řek. Některé dokonce dosáhly třetího stupně povodňové aktivity. Nejvyšší stupeň varování platil v okresech Pardubice, Chrudim, Boskovice, Mohelnice, Moravská Třebová, Hranice, Odry a Ostrava. „Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Snížení stability stromů v podmáčené půdě,“ varoval Český hydrometeorologický ústav.

Meteorologové rovněž doporučovali lidem v ohrožených oblastech, aby se připravili na možné dopady povodní, zaparkovali vozidla na výše položených místech a vyvarovali se například jízdy autem přes povodňovou vodu. Dále také upozornili, aby se lidé vyhnuli fyzickému kontaktu s povodňovou vodou, její usazeniny mohou být kontaminovány.

Ilustrační foto

Scroll to Top