V Týně nad Vltavou nepoteče teplá voda

blank

Celý týden se lidé v Týně nad Vltavou budou muset obejít bez teplé vody. Od 12. července do neděle 19. července firma Vltavotýnská teplárenská ohlásila odstávku. Dotkne se to především obyvatel Hlineckého sídliště.

„Důvodem přerušení dodávky je oprava zařízení naší společnosti na přivaděči do Týna nad Vltavou a zásah kvůli investiční akci na Hlineckém sídlišti,“ vysvětlil ředitel společnosti David Fučík. Vltavotýnská teplárenská byla založena v roce 1994 Městem Týn nad Vltavou, jako jediným akcionářem, což umožnilo zahájení významných investic do rozvoje a zvýšení spolehlivosti centrálního rozvodu tepla ve městě.

Od roku 2017 jsou akcionáři společnosti Město Týn nad Vltavou a ČEZ. Kromě svého původního hlavního předmětu podnikání – výroby a rozvodu tepla, od roku 1997 společnost provozuje vodovody, kanalizace a čistírnu odpadních vod pro Město Týn nad Vltavou. Ve spolupráci s ním se podařilo pro obyvatele města zajistit kvalitní podzemní i Bukovskou vodu, kterou jsou odběratelé primárně zásobováni.

Scroll to Top