ČEVAK varuje: Podvodník nabízí výměnu vodoměrů

blank

Společnost ČEVAK zaznamenala na Českobudějovicku podvodníka, který nabízí domácnostem výměnu vodoměrů. Podle mluvčí Jitky Kramářové je možné, že to tento člověk zkouší u více lidí, ale firma zatím ví pouze o jednom případu.

Společnost ČEVAK zdůraznila, že s tímto člověkem v žádném případě nespolupracuje. Vodoměry se mění po šesti letech a provozovatel posílá odběratelům oznámení o chystané výměně, případně jej telefonicky informuje. „Každý vodoměr je opatřen plombou, na které je číslo značící rok instalace. Od tohoto čísla se pak odvíjí šestiletá lhůta pro výměnu vodoměru,“ řekla dále Kramářová.

Lidé si podle ní mohou snadno ověřit, že skutečně jednají se zaměstnancem společnosti ČEVAK. Ve většině případů totiž jezdí viditelně označeným autem s logem firmy. Na sobě mají firemní oblečení taktéž označené logem společnosti. Zároveň jsou povinni prokázat se firemní průkazkou s fotografií. V případě, že mají lidé stále pochybnost, se mohou obrátit na linku 800 120 112. „Rozhodně by lidé měli zpozornět vždy, když po nich chce dotyčný na místě finanční hotovost, tu totiž naši zaměstnanci nikdy nevybírají,“ doplnila Kramářová.

Scroll to Top