Radnice v Krnově chce dostavět zázemí u koupaliště

blank

Koupaliště v Krnově bylo po modernizaci uvedeno do provozu v roce 2018. Město si nechalo vypracovat studii proveditelnosti oprav zázemí. Vzniknout by měla například mola a terasy pro slunění. Práce by měly být dokončeny v roce 2022. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.

Krnov plánuje vybudování zpevněných ploch pro stánkový prodej a dřevěných teras či mol pro slunění, vyhřívání dětského bazénku, sjednocení architektury objektů, otevření prostoru občerstvení i pro kolemjdoucí a cyklisty nebo dovybavení prostoru u dětského bazénku herními prvky. Podle studie je také v řešení komfortnější parkování a úprava přilehlého okolí.

„Původně jsme zamýšleli, že studie bude jedním z podkladů pro architektonickou soutěž na městské lázně, které máme v plánu vybudovat ve stejném areálu. Nyní je ale pravděpodobnější, že zázemí koupaliště bude zpracováno samostatně, abychom celý proces urychlili a plovárnu dokončili nejpozději před začátkem sezony 2022,” sdělil starosta Tomáš Hradil.

Ke klíčovým tématům v Krnově patří základní parametry a kapacita nových městských lázní, které by měly vzniknout současně s plaveckým bazénem i aquaparkem. „Materiál Radka Steinhaizla ze společnosti Relaxsolution se podrobně zabývá jednotlivými provozy aquaparku, stanovuje kapacity a možnosti vzájemného uspořádání. Máme také studii Václava Cvička. Ta řeší především umístění stavby, napojení na dopravní a technickou vybavenost a vazby na územní plán,“ řekl loni městský architekt Lubomír Dehner.

 

Scroll to Top