SVS opraví kanalizaci v centru Chomutova

blank

Severočeská vodárenská společnost zahajuje další investiční akci. Jedná se o opravu dožilého vodovodu a kanalizace v ulicích Revoluční, Příční a na Husově náměstí. Informoval o tom Deník.

Mluvčí společnosti Mario Böhme uvedl, že vodovodní řady pocházejí z roku 1903 a je na ně napojených 250 obyvatel. Kamerová prohlídka prokázala havarijní stav stoky, chybějící dno a kaverny. Rekonstrukce bude provedena včetně přepojení 45 kusů kanalizačních přípojek a dvou bočních řadů. Opravy ve všech úsecích provedou dělníci otevřeným výkopem. Kompletně hotovo by mělo být do 31. října.

SVS proinvestuje 1,36 miliardy

Severočeská vodárenská společnost letos investuje do obnovy a výstavby majetku 1,36 miliardy korun, přičemž většinu využije na rekonstrukce a výstavby vodovodů a kanalizací. Vodohospodáři na severu Čech letos opraví nebo nově postaví 60 kilometrů vodovodního a 22 kilometrů kanalizačního potrubí. Rekonstrukce se dočká řada vodojemů a čistíren odpadních vod. Příprava řady projektů je podle vodohospodářů náročná.

„SVS se snaží stavby koordinovat s vlastníky ostatních sítí a také s vlastníkem komunikace, většinou s městy a obcemi. Na rekonstrukci kanalizace a vodovodu – zpravidla jsou uložené v největší hloubce – navazují rekonstrukce sítí jiných vlastníků, závěrem proběhne rekonstrukce povrchu komunikace v režii jejího vlastníka či správce,“ vysvětlil generální ředitel Bronislav Špičák.

Severočeská vodárenská společnost je největší vodárenskou společností v České republice a zajišťuje zásobování pitnou vodou pro 1,1 milionu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje. Od 1. ledna 2019 je SVS 100% vlastníkem provozní společnosti SčVK. Obce a města severočeského regionu mají od roku 2019 vodu a s ní spojené provozování pod kontrolou.

Ilustrační foto 

Scroll to Top