Zácha: Výrazné zvýšení vodného a stočného v Přerově nehrozí

blank

Vodné a stočné mírně podraží, cena tepla bude naopak nižší. O přesné výši poplatku za komunální odpad zastupitelé teprve rozhodnou. Informoval o tom Přerovský a Hranický deník.

„Výrazné zdražení vodného a stočného nehrozí, navýšení spíše odráží nárůst u vstupních komodit. Pořád ale máme jednu z nejlevnějších vod v širokém okolí,” uvedl náměstek přerovského primátora a předseda představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Michal Zácha z ODS. Cena za kubík vody je nyní u vodného 42,80 korun a u stočného 34,50. V příštím roce by mělo dojít k navýšení, a to u vodného na 43,60 korun za kubík vody, u stočného na 36,30.

„To jsou ceny včetně 15 procent DPH. Od května příštího roku se předpokládá, že se DPH sníží na 10 procent, a potom budou platit tyto ceny: za kubík vody lidé zaplatí 41,70 korun u vodného, u stočného 34,72 korun,” upřesnil ředitel společnosti Miroslav Dundálek.

Biotopové koupaliště zamítnuto

Přerovská koalice také před několika týdny odmítla udělat z Velké laguny biotopové koupaliště. Podle MF Dnes se návrh stal rozbuškou doutnajících sporů mezi opozicí a vedením města. Koupaliště nedaleko lužního lesa Žebračka se totiž rok co rok potýká se zvýšeným výskytem sinic, zhruba od poloviny prázdnin se v něm kvůli tomu prakticky není možné koupat. Radnice v Přerově odmítla zhotovení studie proveditelnosti. Tomuto tématu se redakce vodarenstvi.cz podrobněji věnovala zde.

Scroll to Top