Sportovn├ş z├ípolen├ş vodohospod├í┼Ö┼» v Ostrav─Ť

blank

V┬áorganizaci Povod├ş Odry a pod z├í┼ítitou hejtmana Moravskoslezsk├ęho kraje Ivo Vondr├íka prob─Ťhly 41. vodohospod├í┼Ösk├ę sportovn├ş hry v┬áOstrav─Ť. Leto┼ín├ş akce se ├║─Źastnilo sedmn├íct sportovn├şch v├Żprav, kter├ę tvo┼Öilo zhruba ┼íest stovek sportovc┼». Nechyb─Ťl ani jeden z┬áp─Ťti podnik┼» Povod├ş, ├║─Źastnila se tak├ę ministerstva ┼żivotn├şho prost┼Öed├ş a zem─Ťd─Ťlstv├ş a dal┼í├ş st├ítem z┼Öizovan├ę instituce (─îHM├Ü), ale tak├ę soukrom├ę spole─Źnosti p┼»sob├şc├ş ve vodohospod├í┼Östv├ş a provozovatel├ę vod├írensk├ę infrastruktury.
Celkov├Żm v├şt─Ťzem se staly Severo─Źesk├ę vodovody a kanalizace, na druh├ę p┼Ö├ş─Źce se um├şstilo Povod├ş Labe, t┼Öet├ş v┬ápo┼Öad├ş skon─Źila Vod├írensk├í akciov├í spole─Źnost. T├Żm po┼Ö├ídaj├şc├ş organizace Povod├ş Odry obsadil p├ítou pozici.
Historie Vodohospod├í┼Ösk├Żch sportovn├şch her sah├í a┼ż do roku 1975, kdy prob─Ťhl v┬áPraze prvn├ş ro─Źn├şk sportovn├şho sout─Ť┼żen├ş v┬áorganizaci VRV Praha. Jen ─Źty┼Öikr├ít se od dan├ęho roku akce nekonala z┬ád┼»vodu povodn├ş (1997, 2002, 2010 a 2013). Povod├ş Odry p┼Öevzalo organiz├ítorskou ┼ítafetu po Vod├írensk├ę akciov├ę spole─Źnosti, kter├í hry uspo┼Ö├ídala loni v┬áJihlav─Ť. Do Ostravy se hry vr├ítily po jeden├ícti letech. P┼Ö├ş┼ít├ş rok se vod├írensk├ę sportov├ín├ş p┼Öesune do Olomouce.
Z├ípolilo se v┬ámal├ę kopan├ę a tenisu, volejbalu a stoln├şm tenisu. Jako obvykle byl kl├ş─Źovou sportovn├ş discipl├şnou vodohospod├í┼Ösk├Ż duatlon. T┼Ö├ş─Źlenn├ę ┼ítafety mu┼ż┼» a ┼żen museli v┬ápr┼»b─Ťhu t┼Ö├şkilometrov├ęho a jedenap┼»lkilometrov├ęho b─Ťhu zdol├ívat ┼Öadu p┼Öek├í┼żek a dovednostn├şch v├Żzev. Z├írove┼ł museli prok├ízat svou zdatnost b─Ťhem dvousetmetrov├ę a stometrov├ę plaveck├ę trati.

Scroll to Top