Finále soutěže o nejlepší přehrady z vlnité lepenky na Šancích

blank

SŠS Jihlava, SPŠS Kladno, SPŠS Lipník nad Bečvou, SPŠS Opava, SPŠS Ostrava a SŠS Vysoké Mýto se staly finalisty celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky se stavbami přehrad. Vyhodnocení nejlepších exponátů proběhne ve středu 19. června v nově otevřeném informačním centru Vodního díla Šance na Ostravici. Finalisté budou soutěžit o ceny za 42 tisíc korun.

Tématem 13. ročníku soutěže je Vodní nádrž NADĚJE, kde dominantou samotného modelu musí být přehradní hráz a musí být rovněž ukázáno vnitřní uspořádání stavby. Výzvu přijalo 28 středních škol. Pořadatelem je Svaz výrobců vlnitých lepenek ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM. Letošním partnerem se stalo Povodí Odry. Cílem je poukázat na ekologické přednosti a všestranné použití vlnité lepenky jako obalového materiálu, který se vyrábí z obnovitelných zdrojů. Soutěž každoročně probíhá pod záštitou ministerstva životního prostředí.

„Během rekonstrukce vodního díla Šance musela být nově vystavěna provozní budova, ve které vznikl prostor pro informační centrum beskydské části povodí Odry. V budoucnu bychom chtěli podobné centrum vybudovat u přehrady Nové Heřminovy, a to pro jesenickou stranu povodí. Vzhledem k tomu, že se jedná o první takový počin, budeme letošní provoz informačního centra testovat, poté vyhodnotíme a bude naší snahou nastavit nejvhodnější režim,“ sdělil generální ředitel Povodí Odry Jiří Tkáč.

Scroll to Top