Primagra zahajuje plošnou deratizaci v Domažlicích

blank

Celkem do 1 700 kanálů, 1 500 v Domažlicích a 200 v Havlovicích, se budou umisťovat návnady proti hlodavcům. Akce vyjde město na 135 tisíc korun.

K hubení hlodavců se může používat například přípravek Hubex. Obsahuje pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant. Nástrahy jsou obvykle pokládány pomocí dvoumetrových trubek do útrob kanálu. Když potkan malou část zkonzumuje, začne mu řídnout krev a zemře na vnitřní krvácení.

„Efektivitu deratizace zvyšuje to, když se ve stejnou dobu připojí se svými prostory a objekty také města a obce, případně průmyslové podniky, v jejichž areálech se potkani pohybují. Jde především o výrobce potravin, restaurace a vývařovny. Důležitá je koordinace aktivit zúčastněných stran. Můžu konstatovat, že s většinou měst a obcí je spolupráce v této oblasti velmi dobrá a naše akce vždy probíhají vždy v koordinaci s nimi. Deratizace pro naši společnost realizují specializované firmy ve spolupráci s našimi zaměstnanci, kteří jim zpřístupňují kanalizační síť,“ vysvětlil například ředitel kanalizací SmVaK Ostrava Jan Tlolka.

Kromě obtížně kontrolovatelného výskytu potkanů však k jejich množení přispívají nezodpovědným chování také obyvatelé. Jedná se zejména o vyhazování zbytků potravin do veřejného prostoru nebo okolí kontejnerů. Zvířata se totiž rychle rozmnožují a jeden pár může mít až 70 mláďat. Pravidelně se také pohybují v okolí lidí bez domova. Vzhledem k tomu, že potkani často migrují, se místa výskytu mění.

Scroll to Top