SVS zahajuje další investiční akci

blank

Severočeská vodárenská společnost v Meziboří na Mostecku opraví dožilé úseky vodovodu v délce 299 metrů a popraskané a zdeformované úseky kanalizace v délce 369 metrů pro zhruba 540 obyvatel. Nejstarší úseky potrubí jsou v provozu od roku 1921. Kamerová prohlídka prokázala špatný stav kanalizace. Dílo má být dokončeno nejpozději do 30. září.

Celkově chce Severočeská vodárenská společnost letos investovat do vodárenské infrastruktury na severu Čech 1,33 miliardy korun. Dalších 337,5 milionu korun dá na potřebné opravy provozní společnost SčVK. Přímo na Mostecku to bude částka 107,9 milionu korun, které budou směřovat do 21 staveb. Nejdůležitějším dlouhodobým projektem SVS je však podle vedoucího úseku komunikace a PR Maria Böhmeho transformace vodárenství na severu Čech.

„Průběžně o něm informujeme média i veřejnost, informace zároveň zveřejňujeme na webu. V září loňského roku SVS podepsala zbývající smlouvy nutné k dokončení procesu transformace. Od 1. ledna 2019 se SVS stala stoprocentním vlastníkem provozní společnosti Severočeské vodovody a kanalizace. Díky tomu se voda a s ní spojené provozování vrátí zpět pod kontrolu měst a obcí. Vodárenství na severu Čech začíná fungovat ve vlastnickém modelu se servisním prvkem. Pro občany se nic nezmění, služeb SčVK budou užívat ve stejném režimu jako doposud. Z pohledu měst a obcí se ale o malou revoluci jedná, po více než 25 letech se u nás voda vrací do českých rukou,“ vysvětlil v rozhovoru pro vodarenstvi.cz Mario Böhme.

Ilustrační foto 

Scroll to Top