Jarn├ş deratizaci zah├íjila i ┼áumpersk├í provozn├ş a vodohospod├í┼Ösk├í spole─Źnost

blank

Vodohospod├í┼Öi na ┼áumpersku letos polo┼ż├ş 2,5 tis├şce n├ístrah. Akce prob─Ťhne standardn─Ť ve dvou etap├ích. Sou─Źasn├í bude prob├şhat zhruba do konce dubna a bude na ni pou┼żito 0,5 tuny n├ívnady.

ÔÇ×Chceme apelovat na v┼íechny obyvatele, aby nesplachovali zbytky j├şdel a rozpu┼ít─Ťn├ę tuky ze sma┼żen├ş, kter├ę potkan┼»m n├ísledn─Ť slou┼ż├ş jako potrava. V┼íechny vlastn├şky nemovitost├ş ┼ż├íd├íme o sou─Źinnost p┼Öi boji s┬ápotkany tak, aby zajistili deratizaci sv├Żch objekt┼» a vnit┼Ön├şch rozvod┼», proto┼że bez jejich pomoci a koordinace s┬áplo┼ínou deratizac├ş je celkov├í ├║─Źinnost deratizace sn├ş┼żena,ÔÇť zd┼»raznili vodohospod├í┼Öi.

Krom─Ť obt├ş┼żn─Ť kontrolovateln├ęho v├Żskytu potkan┼» v┼íak k jejich mno┼żen├ş p┼Öisp├şvaj├ş nezodpov─Ťdn├Żm chov├ín├ş tak├ę obyvatel├ę. Jedn├í se zejm├ęna o vyhazov├ín├ş zbytk┼» potravin do ve┼Öejn├ęho prostoru nebo okol├ş kontejner┼». Zv├ş┼Öata se toti┼ż rychle rozmno┼żuj├ş a jeden p├ír m┼»┼że m├şt a┼ż 70 ml├í─Ćat. Pravideln─Ť se tak├ę pohybuj├ş v okol├ş lid├ş bez domova.

Vzhledem k tomu, ┼że potkani ─Źasto migruj├ş, se m├şsta v├Żskytu m─Ťn├ş. K jejich huben├ş se m┼»┼że pou┼ż├şvat nap┼Ö├şklad p┼Ö├şpravek Hubex. Obsahuje peka┼Ösk├ę drobky, ┼írot, kuku┼Öici, ─Źokol├ídu, tuk a ├║─Źinnou l├ítku antikoagulant. N├ístrahy jsou obvykle pokl├íd├íny pomoc├ş dvoumetrov├Żch trubek do ├║trob kan├ílu. Kdy┼ż potkan malou ─Ź├íst zkonzumuje, za─Źne mu ┼Ö├şdnout krev a zem┼Öe na vnit┼Ön├ş krv├ícen├ş.

ÔÇ×Efektivitu deratizace zvy┼íuje to, kdy┼ż se ve stejnou dobu p┼Öipoj├ş se sv├Żmi prostory a objekty tak├ę m─Ťsta a obce, p┼Ö├şpadn─Ť pr┼»myslov├ę podniky, v jejich┼ż are├ílech se potkani pohybuj├ş. Jde p┼Öedev┼í├şm o v├Żrobce potravin, restaurace a v├Żva┼Öovny. D┼»le┼żit├í je koordinace aktivit z├║─Źastn─Ťn├Żch stran. M┼»┼żu konstatovat, ┼że s v─Ťt┼íinou m─Ťst a obc├ş je spolupr├íce v t├ęto oblasti velmi dobr├í a na┼íe akce v┼żdy prob├şhaj├ş v┼żdy v koordinaci s nimi. Deratizace pro na┼íi spole─Źnost realizuj├ş specializovan├ę firmy ve spolupr├íci s na┼íimi zam─Ťstnanci, kte┼Ö├ş jim zp┼Ö├şstup┼łuj├ş kanaliza─Źn├ş s├ş┼ą,ÔÇť ┼Öekl nap┼Ö├şklad ┼Öeditel kanalizac├ş SmVaK Ostrava Jan Tlolka.

┼áPVS je provozn├ş spole─Źnost├ş, kter├í na z├íklad─Ť dlouhodob├Żch smluv spravuje a provozuje vodohospod├í┼Ösk├Ż majetek m─Ťst, obc├ş a zejm├ęna akciov├ę spole─Źnosti Vodohospod├í┼Ösk├í za┼Ö├şzen├ş ┼áumperk sdru┼żuj├şc├ş 6 m─Ťst a 24 obc├ş okresu ┼áumperk.

Ilustra─Źn├ş foto┬á

Scroll to Top