Plzeň chce zrychlit výstavbu vodovodu a kanalizace v Malesicích

blank

V dané městské části infrastruktura chybí a lidé jsou odkázáni na vlastní zdroje. Vlivem sucha však hladina vody klesá a kvůli jejímu nedostatku je od konce roku zavřená například mateřská škola. Přípravu projektu popsal náměstek primátora Pavel Šindelář.

„V tuto chvíli máme připravený projekt pro stavební povolení na první část kanalizace v Malesicích, u vodovodu je vydané územní rozhodnutí, které se zejména z legislativních důvodů musí změnit. V našem plánu je vybudovat vodovod i kanalizaci současně, takže projektovou přípravu zintenzivníme,“ uvedl Šindelář. Stavět by se mohlo nejdříve za tři roky.

Plzeň zvýšila kontrolu nad městskými společnostmi, včetně Vodárny Plzeň

Plzeň zvýší z pěti na šest počet členů představenstev Plzeňských městských dopravních podniků a Vodárny Plzeň, u Vědeckotechnického parku pak změní jejich počet ze tří na pět. Zastupitelé města rovněž schválili úpravy stanov městských společností a dále tři členy nového sedmičlenného představenstva Plzeňské teplárenské, do níž vstoupila skupina EPH. Podle náměstka primátora pro správu a řízení majetkových účastí města Romana Zarzyckého k tomu město přistupuje proto, aby zlepšilo kontrolu nad svými firmami a mělo pravidelně k dispozici strategické informace.

Scroll to Top