Cena vody na severu Čech se mění o necelou korunu

blank

Severočeská vodárenská společnost stanovila vodné a stočné pro rok 2019 ve výši 86,57 korun za metr krychlový. Severočeši tak zaplatí v příštím roce o 0,9 % více než letos.

„Přestože jsou investice do obnovy a oprav i nadále masivní, SVS cenu vody nenavyšuje ani o míru inflace. S trochou nadsázky tak můžeme hovořit o tom, že cena vody vlastně reálně klesá. Ostatně o snížení ceny vody lze stále ještě hovořit i pro rok 2019. Pokud stát sníží u vody sazbu DPH, jak avizoval, a legislativně se to stihne do konce roku, SVS toto snížení do ceny vody plně promítne,“ vysvětlil generální ředitel společnosti Bronislav Špičák.

Na valné hromadě Severočeské vodárenské společnosti bylo v červnu schváleno rozdělení zisku 422,84 milionu korun. Vodohospodáři jej investují do obnovy infrastruktury nebo vloží do Fondu 2021, kde podnik shromažďuje peníze pro potřeby související s přechodem na nový provozní model po roce 2020. Součástí jednání byla volba nových členů představenstva a dozorčí rady.

SVS vlastní 458 obcí a měst v Ústeckém a Libereckém kraji. Severočeské municipality budou mezi prvními v republice, které převzaly provozování infrastruktury od soukromé společnosti pod svoji kontrolu. SVS se na změnu dlouhodobě připravovala a pro tyto účely zřídila účelový fond. Podle vedení nebude mít změna dopad na kvalitu služeb a výši vodného a stočného.

Scroll to Top