Photon Water Technology instalovala ├║pravny vody v Peru

blank

─îesk├í spole─Źnost Photon Water Technology uskute─Źnila v ┼Ö├şjnu dal┼í├ş misi do Peru v B2B programu ─îesk├ę rozvojov├ę agentury. V regionu Tacna nainstalovala p─Ťt ├║praven vody s c├şlem zajistit obyvatel┼»m dlouhodob─Ť spolehlivou dod├ívku zdravotn─Ť nez├ívadn├ę vody. Cesta m─Ťla tak├ę vzd─Ťl├ívac├ş charakter a firma informovala m├şstn├ş obyvatelstvo o dopadu dlouhodob├ę konzumace kontaminovan├ę vody na zdrav├ş ─Źlov─Ťka a p┼Öedstavila mo┼żnosti ┼Öe┼íen├ş probl├ęmu.

Photon Water Technology je dce┼Öin├í spole─Źnost skupiny Photon Energy N.V. Do Peru se vypravila ji┼ż pot┼Öet├ş. ÔÇ×Do roku 2020 pl├ínujeme ├║sp─Ť┼ín─Ť instalovat a┼ż deset mal├Żch ├║praven vody na ve┼Öejn├Żch m├şstech a za┼íkolit person├íl zabezpe─Źuj├şc├ş jejich provoz a ├║dr┼żbu,ÔÇť uvedl ┼Öeditel Photon Water Petr Kvapil.

Spole─Źnost nainstalovala p─Ťt ├║praven vody na n├ím─Ťst├şch a ve ┼íkol├ích obc├ş Candarave, Ilabaya a Chipe. Obce se dlouhodob─Ť pot├Żkaj├ş se ┼ípatnou kvalitou vody. ÔÇ×V d┼»sledku sope─Źn├ę ─Źinnosti a hornick├ę aktivity se v Peru nach├íz├ş rozs├íhl├ę z├ísoby pitn├ę vody kontaminovan├ę borem a rovn─Ť┼ż karcinogeny, jako je arsen, kter├ę mohou p┼Öi dlouhodob├ę konzumaci v├ęst k z├íva┼żn├Żm onemocn─Ťn├şm,ÔÇť vysv─Ťtluje p┼»vod nebezpe─Źn├Żch polutant┼» a jejich vliv na zdrav├ş ─Źlov─Ťka,ÔÇť zd┼»raznil Kvapil.

Photon Water Technology rovn─Ť┼ż uspo┼Ö├ídala informa─Źn─Ť-vzd─Ťl├ívac├ş kampa┼ł pro obyvatele regionu, b─Ťhem kter├ę informovala obyvatele o d┼»le┼żitosti kvalitn├ş vody, mo┼żnostech technologick├ęho ┼Öe┼íen├ş probl├ęmu, environment├íln├şch aspektech situace a v neposledn├ş ┼Öad─Ť o vlivu konzumace neupraven├ę kontaminovan├ę vody na zdrav├ş ─Źlov─Ťka.

ÔÇ×Jsme moc r├ídi, ┼że na┼íe ┼íkola m┼»┼że b├Żt sou─Ź├íst├ş tohoto projektu. Vesnice se dlouhodob─Ť pot├Żk├í se sn├ş┼żenou kvalitou pitn├ę vody, kter├í je tak d┼»le┼żit├í pro lidsk├ę zdrav├ş. D├şky Photon Water Technology budou m├şt na┼íi ┼ż├íci nejen p┼Ö├şstup k ─Źist├ę, zdravotn─Ť nez├ívadn├ę vod─Ť, ale tak├ę k informac├şm, kter├ę je nut├ş kriticky p┼Öem├Ż┼ílet o d┼»le┼żitosti kvalitn├ş pitn├ę vody obecn─Ť,ÔÇť sd├şl├ş sv├ę nad┼íen├ş z ├║pravny od Photon Water ┼Öeditelka z├íkladn├ş ┼íkoly ve vesnici Chipe.

Foto: Oconchay City, jedna z obc├ş v odlehl├ę oblasti peru├ínsk├ę pou┼ít─Ť, kter├í ─Źel├ş probl├ęmu kontaminovan├ę vody.┬á

Scroll to Top