Rakovník: Z bazénu za 178,5 milionu aquapark

blank

V listopadu příštího roku by měla skončit přeměna zchátralého rakovnického bazénu na menší aquapark. Podle odhadů by provoz neměl zásadně zatížit městský rozpočet. Někteří obyvatelé akci vítají, jiní vnímají jako zbytečný luxus.

Město kalkuluje s roční návštěvností 150 tisíc. Příkladem byl aquapark v Berouně, kde se po dvouletém boomu po otevření návštěvnost ustálila zhruba na 180 tisících ročně. „Jedná se téměř o trojnásobek návštěvnosti bazénu, která zde byla zhruba v průběhu dvou až tří let před uzavřením bazénu. Tehdy se vybíralo ročně na vstupné zhruba 2,7 milionu korun, při trojnásobku se jedná o sumu 8,1 milionu korun a při dotaci čtyři miliony korun se dostáváme na předpokládané náklady. I kdybychom nezdražili, tak bychom měli pokrýt veškeré náklady bazénu,“ řekl Deníku starosta Pavel Jenšovský.
Výše vstupného už bude v kompetenci nově zvoleného vedení města. Areál bude rozdělen do několika zón, návštěvníci tak budou mít možnost si zakoupit vstupenku například jen do saunového světa.

Zásobování vodou ve městě posílí vrty
Další klíčová investice se odehrává v Rakovníku v oblasti zásobování vodou, které by mělo být posíleno díky zprovoznění vrtů v nedalekých Lišanech. Další opatření pak vzejdou ze studie. Společnost Ravos, která je provozovatelem vodohospodářské infrastruktury, zvládla pokrýt odběry vody i v uplynulém období sucha. Podle ředitele Hynka Kloboučníka se však pohybuje na maximálních limitech soustavy.
Vodohospodářské sdružení obcí Rakovnicka již disponuje stavebním povolením ke zprovoznění lišanských vrtů. Hotovo by mohlo být za tři roky. Do dlouhodobých plánů je také umístěno napojení úpravny vody na současný propoj v Jesenici, čímž by byla zajištěna možnost oboustranného zásobování podle situace zdrojů. „Třicet procent vody spadne na Rakovnicku nárazově, do budoucna by to mohlo být až 80 procent,“ uzavřel starosta.

Foto: Ilustrační foto

Scroll to Top