50 mili├│n┼» korun do vodovod┼» a kanalizac├ş ve Strakonic├şch

blank

Jiho─Źesk├ę Strakonice v roce 2018 investuj├ş 50 milion┼» korun do modernizace vodovod┼» a kanalizac├ş.┬áK hlavn├şm investic├şm bude pat┼Öit sanace pramen┼», prameni┼í┼ą i vodovod┼».┬á─î├íst prost┼Öedk┼» p┼»jde na nov├Ż sb─Ťra─Ź vody. Ten se stane od p┼Ö├ş┼ít├şho roku sou─Ź├íst├ş ├║pravny vody Pracejovice.┬á

Strakonick├í radnice p┼Öipravuje studii na odvodn─Ťn├ş ji┼żn├ş ─Ź├ísti m─Ťsta v─Źetn─Ť lep┼í├şho odvodn─Ťn├ş viaduktu. V ─Źist├şrn─Ť odpadn├şch vod pak budou p┼Öed─Ťl├íny n├ídr┼że. Blatenskou ulici ─Źek├í zv─Ťt┼íen├ş kapacity sb─Ťra─Źe. B─Ťhem de┼í┼ą┼» toti┼ż vyt├ęk├í voda ven a zaplavuje gar├í┼że.

Sou─Ź├íst├ş ├║pravny vody Pracejovice bude zmi┼łovan├Ż nov├Ż sb─Ťra─Ź vody. ├Üpravnu provozuj├ş Technick├ę slu┼żby Strakonice. Slou┼żit by op─Ťt m─Ťla od roku 2019.

Ve Strakonic├şch naopak nevznikne mal├í vodn├ş elektr├írna. Krajsk├Ż soud v ─îesk├Żch Bud─Ťjovic├şch v ├║noru rozhodl, ┼że m─Ťsto opr├ívn─Ťn─Ť zm─Ťnilo sv┼»j ├║zemn├ş pl├ín. Cht─Ťlo t├şm zabr├ínit jej├ş v├Żstavb─Ť na P─Ťtikolsk├ęm jezu na Otav─Ť. Petici proti pl├ínu podepsalo p┼Öes dva tis├şce lid├ş. Negativn├ş dopad elektr├írny na ┼żivotn├ş prost┼Öed├ş potvrdili i ├║┼Öedn├şci z odboru ┼żivotn├şho prost┼Öed├ş M─Ťstsk├ęho ├║┼Öadu ve Strakonic├şch. Z├ístupci spole─Źnosti Landreal, kter├í m─Ťla stavbu elektr├írny realizovat, se do ukon─Źen├ş sporu necht─Ťj├ş k situaci vyjad┼Öovat.

Scroll to Top