Pir├íti: Zru┼íte pokutov├ín├ş vod├ík┼» za alkohol

blank

Pir├íti navrhuj├ş zru┼íit pokuty pro vod├íky za j├şzdu pod vlivem alkoholu nebo jin├Żch n├ívykov├Żch l├ítek. Kv┼»li tomu p┼Öedlo┼żili novelu z├íkona o vnitrozemsk├ę plavb─Ť. Podepsalo ji 50 poslanc┼».

ÔÇ×Dle odhad┼» a┼ż 80 procent vod├ík┼» na vod─Ť po┼ż├şv├í alkohol, a─Źkoli v sou─Źasn├ę dob─Ť plat├ş za takov├Ż p┼Öestupek pokuta a┼ż 100 tis├şc korun. Je vid─Ťt, ┼że tato represivn├ş politika je zcela neefektivn├ş,ÔÇŁ uvedl Barto┼ł. Podle n─Ťj by m─Ťla zm─Ťna z├íkona pouze dekriminalizovat, nikoli pln─Ť legalizovat pit├ş alkoholu na vod─Ť. V platnosti d├íle z┼»stane ustanoven├ş, kter├ę policii nebo St├ítn├ş plavebn├ş spr├ív─Ť umo┼ż┼łuje zak├ízat plavbu ─Źlov─Ťku pod vlivem alkoholu nebo jeho potrest├ín├ş za ohro┼żov├ín├ş ostatn├şch.

Novela tak├ę ru┼í├ş sankci za plavbu pod vlivem jen pro kapit├íny a ─Źleny pos├ídky mal├Żch plavidel, kter├í nepodl├ęhaj├ş z├ípisu do plavebn├şho rejst┼Ö├şku a nemaj├ş vlastn├ş strojn├ş pohon. Zru┼íen├ş p┼Öestupku se nevztahuje na ┼Öidi─Źe vodn├şch sk├║tr┼» nebo pos├ídky motorov├Żch ─Źlun┼». Podle Barton─Ť by mohla novela platit u┼ż pro leto┼ín├ş vod├íckou sezonu.

Foto, zdroj: novinky.cz 

Scroll to Top