Praha: Projektov├í dokumentace obnovy trojsk├ę l├ívky bude st├ít 6,3 milionu

blank

Hlavn├ş m─Ťsto zaplat├ş za projektovou dokumentaci pro rekonstrukci trojsk├ę l├ívky nad Vltavou 6,3 milionu korun. Stavebn├ş akci provede sdru┼żen├ş spole─Źnost├ş Nov├ík-Bomart. Materi├íl ji┼ż schv├ílili pra┼ż┼ít├ş radn├ş. L├ívka se do vody z┼Ö├ştila v prosinci lo┼łsk├ęho roku.

P┼Öedm─Ťtem ve┼Öejn├ę zak├ízky bude zhotoven├ş projektov├ę dokumentace a zaji┼ít─Ťn├ş in┼żen├Żrsk├ę ─Źinnosti pro obnovu trojsk├ę l├ívky. Dnes je┼ít─Ť nen├ş jasn├ę, kdy by m─Ťla b├Żt l├ívka postavena, a─Źkoliv v lednu z├ístupci Prahy uvedli, ┼że by to mohlo b├Żt zhruba v polovin─Ť p┼Ö├ş┼ít├şho roku. Dnes l├ívku nahrazuje p┼Ö├şvoz, kter├Ż ale nem┼»┼że plout za vy┼í┼í├şho pr┼»toku vody, od kv─Ťtna jej proto nahrad├ş velkokapacitn├ş p┼Ö├şvoz a┼ż pro 200 lid├ş.

P┼Öi prosincov├ęm p├ídu l├ívky do Vltavy se zranili ─Źty┼Öi lid├ę. Po hav├írii za─Źala metropole ┼Öe┼íit technick├Ż stav dal┼í├şch most┼» ve m─Ťst─Ť. Na n─Ťkolik t├Żdn┼» proto uzav┼Öela Libe┼łsk├Ż most, rekonstrukci pot┼Öebuje tak├ę Hl├ívk┼»v nebo Palack├ęho most.

Scroll to Top