Photon Energy za─Ź├şn├í p┼»sobit v oboru dod├ívek pitn├ę vody

blank

─îesk├í skupina Photon Energy v roce 2017 zalo┼żila spole─Źnost Photon Water Technology, je┼ż bude dod├ívat kontejnerov├í za┼Ö├şzen├ş pro ─Źi┼ít─Ťn├ş ─Źi odsolov├ín├ş vody s vyu┼żit├şm nanomateri├íl┼». Sol├írn├ş panely se pot├ę postaraj├ş o elektrick├ę nap├íjen├ş. Skupina z├║ro─Ź├ş sv├ę zku┼íenosti se stavbou ostrovn├şch sol├írn├şch syst├ęm┼» v Austr├ílii.

Provozovatel a developer sol├írn├şch elektr├íren Photon Energy loni poprv├ę skon─Źil v zisku. Na ├║sp─Ťchu se podepsal p┼Öedev┼í├şm provoz ─Źesk├Żch a slovensk├Żch sol├írn├şch elektr├íren o kapacit─Ť 25,6 megawattu. Od p┼Ö├ş┼ít├şho roku Photon Energy po─Ź├şt├í s nov├Żm zdrojem zisku. Skupina toti┼ż vsadila na za─Ź├şnaj├şc├ş sol├írn├ş boom v Ma─Ćarsku, kde tamn├ş vl├ída po─Ź├şt├í s pokryt├şm poloviny spot┼Öeby elekt┼Öiny ze slune─Źn├şch elektr├íren.

ÔÇ×Do konce roku 2019 pl├ínujeme p┼Öidat do ma─Ćarsk├ęho portfolia pades├ít megawatt┼» provozovan├Żch fotovoltaick├Żch elektr├íren,ÔÇť uvedl v├Żkonn├Ż ┼Öeditel Photon Energy Georg Hotar. Spole─Źnost v roce 2018 zprovoznila v Ma─Ćarsku jednu elektr├írnu s v├Żkonem 0,53 megawattu a dal┼í├şch osm elektr├íren s celkov├Żm v├Żkonem 5,5 megawattu hodl├í p┼Öipojit do konce leto┼ín├şho roku. Nov─Ť zalo┼żen├í firma Photon Water Technology bude nov─Ť dod├ívat kontejnerov├í za┼Ö├şzen├ş, kter├í najdou uplatn─Ťn├ş v┬áoblasti ─Źi┼ít─Ťn├ş ─Źi odsolov├ín├ş vody s vyu┼żit├şm nanomateri├íl┼».

Scroll to Top