Odstartovala rekonstrukce náplavky na Rašínově nábřeží

blank

V pondělí 16. dubna byla zahájena modernizace náplavky na Rašínově nábřeží v Praze. Radnice uzavře v lokalitě tři provozovny. Práce budou trvat do listopadu a úpravy se dotknou kobek v nábřežní zdi, ze kterých se stanou toalety a výstavní prostory. Doplněn bude mobiliář, pracovat se také bude na inženýrských sítích. Podle mluvčího pražské radnice Víta Hofmana nedojde k uzavření náplavek, ačkoliv se to tak údajně snaží někteří provozovatelé prezentovat.

Praha chce opravit všechny náplavky. Už v únoru začaly úpravy na Hořejším náměstí. Metropole do nich do roku 2020 investuje zhruba čtvrt miliardy korun. Náplavky v hlavním městě spravuje městská firma Trade Centre Praha a ročně je navštíví desítky až stovky tisíc lidí.

K dalším významným plánovaným modernizacím patří například oprava horní části Václavského náměstí, která začne v roce 2020 nebo 2021. Odhady na náklady na rekonstrukci se pohybují mezi 1,4 až 1,7 miliardy korun. Prostor bude předlážděn, přibude zeleně a rozšíří se prostor pro chodce. Oproti plánu bude také na náměstí stát nádrž pro zadržování dešťové vody, která poslouží k zalévání zeleně.

„Měla by být přibližně ve střední části náměstí, ale budeme zadávat projektovou dokumentaci, takže se teprve při projektování ukáže, kde by to bylo nejvhodnější,“ uvedla radní Jana Plamínková. Projekt modernizace horní části Václavského náměstí zpracovala společnost Cigler-Marani Architects. V současnosti se pokládají inženýrské sítě v dolní části náměstí.

Foto: ihned.cz

Scroll to Top