Ve Zbirohu objevili zdroj úniků vody

blank

Problémy s vodou jsou pro Zbiroh na Rokycansku dlouhodobou nepříjemností. Zvlášť neúnosná byla situace od dubna do července loňského roku. Docházelo k uvolňování vodního kamene z nových rozvodů a následně k jejich ucpávání. Na přelomu roku se problémy vrátily.

„Už od Vánoc se ve městě zvýšil odběr vody asi na 500 krychlových metrů za den. Obvyklá spotřeba je kolem čtyř set. Domníváme se, že je to zapříčiněno poruchou nebo několika menšími poruchami na vodovodní síti,“ uvedl tehdy tajemník města Pavel Vlček. Dodavatelem pitné vody ve Zbirohu je společnost Revos.

Do Zbirohu zamířil specialista z Plzeňské vodárny, který prověřil polovinu města, ale bez jasného nalezení příčiny zvýšeného odběru ze sítě. K pátrání následně vyzvalo město i občany.

„Při zjištění neobvyklého hluku, například z kanalizačních poklopů, neobvyklého hluku v domě, tekoucí a zurčící vody, rozmočeného terénu v okolí a podobných neobvyklých věcí, nahlaste tuto situaci provozovateli vodovodu, případně zavolejte na telefonní čísla 602 223 962, 371 723 041, nebo přijďte osobně na městský úřad. Jeho pracovníci tuto informaci sdělí provozovateli,“ vyzývali obyvatele radní Zbirohu.

Firmě Revos se nakonec zdroj úniku podařil najít. Poruchu sice předpokládali na nejstarší části potrubí, ale našli ji na nejnovějším úseku v Husově ulici, který je v provozu necelé tři roky.

Scroll to Top