Hasi─Źi i policist├ę zasahovali na Prost─Ťjovsku, kde tekla z kanalizace rud─Ť zabarven├í ...

blank

Kr├ítce po jeden├íct├ę hodin─Ť dopoledne byl v┬áp├ítek 3. listopadu nahl├í┼íen ├║nik nezn├ím├ę l├ítky z kanalizace v┬áSuchdolu na Prost─Ťjovsku. Informoval o tom Den├şk.

ÔÇ×Na m├şsto vyjeli profesion├íln├ş hasi─Źi z Konice a dobrovoln├ş hasi─Źi z Jednova, kte┼Ö├ş po p┼Ö├şjezdu zjistili, ┼że z m├şstn├ş kanalizace vyt├ęk├í krvav─Ť ─Źerven├í voda bez z├ípachu a te─Źe celou vesnic├ş. Velitel z├ísahu proto na m├şsto povolal hasi─Źe z Prost─Ťjova s chemick├Żm kontejnerem a hasi─Źe z Olomouce se speci├íln├şm p┼Ö├şstrojem, kter├Ż by pomohl ur─Źit, o jakou l├ítku se jedn├í,ÔÇť uvedla mluv─Ź├ş HZS Olomouck├ęho kraje Vladim├şra Hacsikov├í.

Na m├şst─Ť byli tak├ę p┼Ö├ştomni z├ístupci obce a pracovn├şci ┼żivotn├şho prost┼Öed├ş. Hasi─Źi uzav┼Öeli m├şstn├ş stud├ínku.ÔÇ×Policie p├ítrala po p┼»vodci zdroje, kter├ęho objevila mezi m├şstn├şmi obyvateli. Jeden z nich ─Źistil sud od mo┼Öidla na obil├ş a l├ítku spl├íchl do kanalizace. Podle dostupn├Żch informac├ş by l├ítka nem─Ťla b├Żt nebezpe─Źn├í ┼żivotn├şmu prost┼Öed├ş,ÔÇť dodala mluv─Ź├ş.

Scroll to Top