─î├íst obyvatel Hradce nad Moravic├ş se m┼»┼że t─Ť┼íit na kvalitn─Ťj┼í├ş vodu

blank

Se za─Ź├ítkem nov├ęho ┼íkoln├şho roku odstartovala v Hradci nad Moravic├ş na Opavsku proslaven├ęm m├şstn├şm z├ímkem v├Żznamn├í vodohospod├í┼Ösk├í akce. V ulic├şch P├şseck├í, Bezru─Źova, Fu─Ź├şkova a Komensk├ęho bude je┼ít─Ť letos opraveno 876 metr┼» ocelov├ęho a litinov├ęho potrub├ş. Zmodernizovan├ę potrub├ş z tv├írn├ę litiny obsahuje vnit┼Ön├ş vyst├Żlku. Investorem je spole─Źnost Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava.
Hlavn├şm p┼Ö├şnosem akce za dev─Ťt milion┼» korun je to, ┼że d├şky v├Żm─Ťn─Ť potrub├ş u┼ż nebude pot┼Öeba intenzivn─Ť odkalovat potrub├ş kv┼»li obsahu ┼żeleza ve vod─Ť a k lidem se dostane je┼ít─Ť kvalitn─Ťj┼í├ş pitn├í voda. Sou─Ź├íst├ş zak├ízky je tak├ę p┼Öepojen├ş 51 plastov├Żch a jedn├ę kovov├ę vodovodn├ş p┼Ö├şpojky.
Hradec nad Moravic├ş v┼íak ─Źek├í modernizace vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktury tak├ę p┼Ö├ş┼ít├ş rok. Za n─Ťkolik m─Ťs├şc┼» dojde k dal┼í├ş investici, tentokr├ít do zastaral├ęho litinov├ęho vodovodu v Z├ímeck├ę ulici a v ─Ź├ísti M─Ťste─Źko. Potrub├ş je poruchov├ę, s ─Ź├şm┼ż souvis├ş zhor┼íen├ę kapacitn├ş a tlakov├ę pom─Ťry v lokalit─Ť.
V roce 2017 investuj├ş na Opavsku Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava zhruba 170 milion┼» korun. V b┼Öeznu spole─Źnost nap┼Ö├şklad dokon─Źila v├Żznamnou rekonstrukci ─îist├şrny odpadn├şch vod v Opav─Ť, kter├í si vy┼ż├ídala p┼Öes 50 milion┼» korun. Rozs├íhl├ę stavebn├ş akce prob─Ťhly tak├ę na ─Źist├şrn├ích ve V├ştkov─Ť nebo H├íji ve Slezsku. Od roku 1995 investovaly SmVaK Ostrava do obnovy a rozvoje vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktury zhruba 10 miliard korun.

Scroll to Top