Veolia a Moravsk├í Vod├írensk├í podaly ┼żalobu na Radka Novotn├ęho

blank

Radek Novotn├Ż, kter├Ż provozuje port├íl pravdaovode.cz, ─Źel├ş ┼żalob─Ť. Podle Novotn├ęho jdou politici na ruku koncern┼»m, jen┼ż vod├írny provozuj├ş. Zn├ím├Ż kritik uvedl, ┼że se jedn├í tak├ę o p┼Ö├şpad VaKu Zl├şn. V regionu provozuje vod├írenskou infrastrukturu Moravsk├í vod├írensk├í, kter├í je dce┼Öinou spole─Źnost├ş Veolie. Moravsk├í vod├írensk├í a Veolia s┬án├ízory Novotn├ęho nesouhlas├ş a podaly k┬áostravsk├ęmu krajsk├ęmu soudu ┼żalobu na ochranu pov─Ťsti pr├ívn├ş osoby.

ÔÇ×Pan Novotn├Ż v├şce ne┼ż deset let napad├í soukrom├ę vod├írensk├ę spole─Źnosti v ─îesk├ę republice, p┼Öi─Źem┼ż z├ísadn─Ť ├║to─Ź├ş na ty, ve kter├Żch je majetkov─Ť ├║─Źastna Veolia. T├şmto zp┼»sobem se sna┼ż├ş ovlivnit n├ízor ┼íirok├ę ve┼Öejnosti, zvolen├Żch politik┼», p┼Ö├şpadn─Ť soud┼». V posledn├ş dob─Ť dos├íhly ├║toky takov├ę intenzity, ┼że n├ím nezb├Żv├í nic jin├ęho ne┼ż se proti konkr├ętn├şm tvrzen├şm po┼íkozuj├şc├şm dobrou pov─Ťst skupiny Veolia br├ínit soudn├ş cestou,” uvedl k┬áv─Ťci ┼Öeditel Moravsk├ę vod├írensk├ę Martin Bernard.

Novotn├Ż se ve sv├Żch tvrzen├şch op├şr├í o pravomocn├ę rozhodnut├ş Vrchn├şho soudu v┬áOlomouci, podle kter├ęho byla v┬ároce 2004 neplatn├í valn├í hromada zl├şnsk├Żch VaK, kde se rozhodovalo o prodeji ─Ź├ísti podniku. Novotn├Ż v┼íak sv├ę n├ízory zm─Ťnit nehodl├í. Za nejproblemati─Źt─Ťj┼í├ş pova┼żuj├ş Veolia a Moravsk├í vod├írensk├í formulace: dojen├ş spot┼Öebitel┼», vazalsk├ę smlouvy, tunel/tunelov├ín├ş, parazitn├ş model, megapodvod, vod├írensk├í loupe┼ż, korup─Źn├ş praktiky nebo lump├írna.

Novotn├Ż tvrd├ş, ┼że jedn├í protipr├ívn─Ť i veden├ş VaKu a m─Ťsto Zl├şn, kter├ę je nejv─Ťt┼í├şm akcion├í┼Öem vod├íren. P┼Öedseda p┼Öedstavenstva VaKu Zl├şn Svatopluk B┼Öez├şk situaci soudn├ş cestou ┼Öe┼íit nechce a obdobn─Ť celou situaci vid├ş i zl├şnsk├Ż prim├ítor Miroslav Ad├ímek. Koncern po┼żaduje, aby se Novotn├Ż d├íle zdr┼żel sv├Żch vyj├íd┼Öen├ş a z┬áport├ílu st├íhl kritick├ę ─Źl├ínky a videa a do t┼Ö├ş dn┼» od pravomocn├ęho rozsudku uve┼Öejnil omluvu v n─Ťkter├Żch den├şc├şch. Novotn├Ż je proti a je p┼Öipraven j├şt a┼ż k┬á├║stavn├şmu soudu.

Zdroj: iDNES.cz 

 

Scroll to Top