Z├ívadn├í voda v d─Ťji┼íti Letn├şch olympijsk├Żch her 2020

blank

Voda v tokijsk├ęm Odaiba Marine Parku, ve kter├ęm budou na OH v roce 2020 z├ívodit d├ílkov├ş plavci a triatlonist├ę, obsahuje vysok├ę mno┼żstv├ş bakteri├ş. P┼Ö├şpustn├ę hodnoty E.coli byly p┼Öekro─Źeny a┼ż dvacetin├ísobn─Ť a v├Żskyt koliformn├şch bakteri├ş byl ve srovn├ín├ş s povolenou maxim├íln├ş hodnotou a┼ż sedmin├ísobn├Ż. Informovali o tom po┼Öadatel├ę her, podle kter├Żch se na zhor┼íen├ş kvality vody podepsalo i de┼ítiv├ę po─Źas├ş.

V obdob├ş od ─Źervence do z├í┼Ö├ş testovali organiz├íto┼Öi vodu v 26 p┼Ö├şpadech. Jej├ş kvalita odpov├şdala po┼żadavk┼»m mezin├írodn├ş konference desetkr├ít pro plav├ín├ş a ┼íestkr├ít pro triatlon. Podle po┼Öadatel┼» m─Ťl na kvalitu vody negativn├ş vliv vytrval├Ż t┼Ö├şt├Żdenn├ş d├ę┼í┼ą, kter├Ż su┼żoval japonskou metropoli.

Organiz├íto┼Öi zva┼żuj├ş b─Ťhem her instalaci podvodn├şch clon, kter├ę by zabr├ínily pr┼»niku zne─Źi┼ít─Ťn├ş z pob┼Öe┼ż├ş p┼Öi de┼íti. V p┼Ö├şpad─Ť pot┼Öeby mohou tak├ę zm─Ťnit dny a ─Źasy z├ívod┼» s ohledem na kvalitu vody. ÔÇ×P┼Öijmeme nejlep┼í├ş mo┼żn├í opat┼Öen├ş, abychom zajistili, ┼że sportovi┼ít─Ť spl┼łuje v┼íechny standardy mezin├írodn├şch federac├ş a ┼że sportovci budou moci z├ívodit velmi bezpe─Źn─Ť,” ┼Öekl sportovn├ş ┼Öeditel organiza─Źn├şho v├Żboru Kod┼żi Murofu┼íi. Od kontroln├ş komise dostali tak├ę organiz├íto┼Öi na┼Ö├şzen├ş sn├ş┼żit rozpo─Źet her o miliardu dolar┼», tud├ş┼ż na 11 miliard dolar┼».

Scroll to Top