Ambici├│zn├ş pl├ín rotterdamsk├ęho p┼Ö├şstavu, jak se zbavit ┼íkodliv├Żch emis├ş

blank

V┬áRotterdamu dokon─Źili po patn├ícti letech projekt Maasvlakte 2. Plocha nejv─Ťt┼í├şho p┼Ö├şstavu v┬áEvrop─Ť vzrostla o dva tis├şce hektar┼». Nyn├ş je na ┼Öad─Ť dal┼í├ş n├íro─Źn├Ż proces. Spr├íva p┼Ö├şstavu chce zakro─Źit proti emis├şm a ─Źerpat geoterm├íln├ş energii.

Zmodernizovan├Żm rotterdamsk├Żm p┼Ö├şstavem pro┼ílo v┬áprvn├ş polovin─Ť leto┼ín├şho roku o 3,9 procenta zbo┼ż├ş v├şc ne┼ż loni. Z┬ádeseti segment┼» trhu zaznamenalo r┼»st osm. P┼Ö├şstav se d├íle rozv├şj├ş. Na ja┼Öe nap┼Ö├şklad v┬áRotterdamu otev┼Öeli ob┼Ö├ş parkovac├ş are├íl Maasvlakte Plaza, kter├Ż pojme a┼ż 360 kamion┼».

V┬ásou─Źasnosti spr├íva p┼Ö├şstavu zkoum├í podlo┼ż├ş zhruba p─Ťt kilometr┼» pod povrchem zem─Ť, kde le┼ż├ş materi├íl slibn├Ż pro ─Źerp├ín├ş geoterm├íln├ş energie. Jedn├í se o nejstar┼í├ş energii na sv─Ťt─Ť a je projevem tepeln├ę energie zemsk├ęho j├ídra, je┼ż vznik├í rozpadem radioaktivn├şch l├ítek a p┼»soben├şm slapov├Żch sil. V┬án├ívaznosti na jej├ş p┼»soben├ş jsou pak v├Żsledkem erupce sopek, gejz├şr┼», hork├ę prameny nebo parn├ş v├Żrony. Obvykle se geoterm├íln├ş energie ┼Öad├ş mezi obnoviteln├ę zdroje energie. P┼Ö├şstav pl├ínuje, ┼że po┼ż├íd├í o povolen├ş k┬ápodrobn├ęmu v├Żzkumu v┬álokalit─Ť a potenci├íln─Ť i o ─Źerp├ín├ş tohoto typu energie.

Scroll to Top