Beroun┼ít├ş zastupitel├ę rozhodnou o osudu koupali┼ít─Ť nebo pomoci partnersk├ęmu m─Ťstu

blank

Zastupitele st┼Öedo─Źesk├ęho Berouna ─Źek├í ve st┼Öedu 13. z├í┼Ö├ş ┼Öada kl├ş─Źov├Żch rozhodnut├ş. Jasn─Ťji by m─Ťlo b├Żt nad dal┼í├şm osudem koupali┼ít─Ť na Velk├ęm s├şdli┼íti a tak├ę nad poskytnut├ş pomoci n─Ťmeck├ęmu m─Ťstu Goslar, kter├ę v┬á─Źervenci postihla povode┼ł. Zastupitel├ę budou schvalovat i rozpo─Źtov├í opat┼Öen├ş na leto┼ín├ş rok.

ÔÇ×Goslar postihla na konci ─Źervence povode┼ł. Velk├í voda se dostala i┬ádo jeho historick├ęho centra. Starosta Berouna poslal veden├ş m─Ťsta dopis s┬ánab├şdkou materi├íln├ş nebo finan─Źn├ş pomoci. P┼Öedstavitel├ę m─Ťsta ale nab├şdku pomoci nakonec nevyu┼żili. Rada m─Ťsta p┼Öesto navrhla zastupitel┼»m Berouna souhlasit se zasl├ín├şm ─Ź├ístky tis├şc eur,ÔÇť sd─Ťlila mluv─Ź├ş berounsk├ę radnice Jitka Soukupov├í. Stejnou ─Ź├ístku Goslar Berounu v─Ťnoval po povodn├şch v┬á─îech├ích p┼Öed patn├ícti lety.

Berounsk├ę obyvatele bude ale v├şc zaj├şmat, jak zastupitel├ę rozhodnou o tom, co se bude d├íle d├şt s┬ávenkovn├şm koupali┼ít─Ťm v┬álokalit─Ť na Velk├ęm s├şdli┼íti. Zastupitelstvo bude vyb├şrat ze t┼Ö├ş variant. Bu─Ć p┼»jde o n─Ťkolikamilionovou rozs├íhlou rekonstrukci, nebo uvoln─Ťn├ş pen─Ťz pouze pro nejnutn─Ťj┼í├ş opravy, ve h┼Öe je tak├ę ├║pln├ę uzav┼Öen├ş koupali┼ít─Ť. Redakce vodarenstvi.cz bude o v├Żsledc├şch jedn├ín├ş berounsk├ęho zastupitelstva informovat.

Zdroj: Berounsk├Ż den├şk┬á

Scroll to Top