Jak se prezentuj├ş vod├írensk├ę spole─Źnosti?

blank

Medi├íln├ş obraz a vztahy s┬áve┼Öejnost├ş jsou v┬ásou─Źasn├ę dob─Ť mimo┼Ö├ídn─Ť d┼»le┼żit├ę. Jak o sob─Ť informuj├ş a d├ívaj├ş v─Ťd─Ťt vod├írensk├ę spole─Źnosti? Tomuto t├ęmatu se mimo jin├ę v─Ťnovalo posledn├ş ─Ź├şslo ─Źasopisu SOVAK.

D├í se ┼Ö├şct, ┼że v─Ťt┼íina vod├írensk├Żch spole─Źnost├ş je s┬ár┼»znou m├şrou intenzity a kvality aktivn├ş na sv├Żch internetov├Żch str├ínk├ích, kde o hav├íri├şch, oprav├ích, investic├şch informuje ve┼Öejnost p┼Öev├í┼żn─Ť prost┼Öednictv├şm tiskov├Żch zpr├ív.

Nap┼Ö├şklad spole─Źnost Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava krom─Ť klasick├Żch aktualit zprost┼Öedkov├ív├í v┬ásekci M├ędia a podsekci Press Kit graficky p┼Öehledn─Ť zn├ízorn─Ťn├ę informace o ├║pravn├ích, ─Źist├şrn├ích a ├║pravn├ích odpadn├şch vod, stejn─Ť jako o z├íkladn├şch oblastech sv├ę ─Źinnosti. Z├íkladn├ş p┼Öedstaven├ş spole─Źnosti najdou n├ív┼ít─Ťvn├şci tak├ę v┬ápolsk├ęm a anglick├ęm jazyce.

Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava vyd├ívaj├ş od minul├ęho roku ─Źtvrtletn├şk Z┬áprvn├ş ruky. ÔÇ×Mysl├şme si, ┼że by na┼íe spole─Źnost m─Ťla intenzivn─Ťji komunikovat se sv├Żmi z├íkazn├şky, ale tak├ę s┬áve┼Öejnosti v┬áoblastech, kde p┼»sob├ş, nebo se sv├Żmi zam─Ťstnanci. Vzhledem ke┬ásv├ęmu zam─Ť┼Öen├ş maj├ş jej├ş aktivity dopad na valnou v─Ťt┼íinu obyvatel Moravskoslezsk├ęho kraje,ÔÇť uvedl v┬áeditorialu pilotn├şho ─Ź├şsla ┼í├ęfredaktor a mluv─Ź├ş spole─Źnosti Marek S├şbrt, podle kter├ęho je ─Źasopis dal┼í├şm n├ístrojem, prost┼Öednictv├şm kter├ęho cht─Ťj├ş Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava informovat ve┼Öejnost o d─Ťn├ş ve firm─Ť nebo vod├írensk├ę bran┼żi.┬á

P┼Öehledn├Ż zp┼»sob informov├ín├ş o historii dosavadn├şch investic zvolila Vodohospod├í┼Ösk├í spole─Źnost Olomouc, kter├í v┬á─Źasov├ę ose p┼Öedkl├íd├í u┼żivatel┼»m souhrn nejv├Żznamn─Ťji akc├ş od roku 2000. Investice jsou tak├ę na str├ínk├ích pest┼Öe fotograficky zpracov├íny.

─îasovou osu s┬áp┼Öedstaven├şm ├║sp─Ť┼ín├Żch akc├ş p┼Öedstavuj├ş i Vod├írny a kanalizace Karlovy Vary. N├ív┼ít─Ťvnici str├ínek z├şskaj├ş informace v┬átextov├ę podob─Ť, ale n─Ťkter├ę investice jsou zn├ízorn─Ťny ve zvl├í┼ítn├ş sekci Prezentace i graficky.

O pr┼»b─Ť┼żn├ę investi─Źn├ş ─Źinnosti se rozhodla Severo─Źesk├í vod├írensk├í spole─Źnost informovat prost┼Öednictv├şm vide├ş. Na adrese www.svstv.cz tak lze naj├şt i internetovou televizi spole─Źnosti, kter├í si klade za c├şl u┼żivatele sezn├ímit s v├Żznamn├Żmi┬áinvesti─Źn├şmi akcemi.

Krnovsk├ę vodovody a kanalizace vyu┼ż├şvaj├ş tak├ę soci├íln├ş s├ş┼ą Facebook. Podle jednatele Libora Sta┼łka byl profil z┼Ö├şzen v┬ároce 2016 pro lep┼í├ş informovanost ve┼Öejnosti o ─Źinnosti spole─Źnosti. Komunikace prost┼Öednictv├şm Facebooku je dle jeho slov pru┼żn─Ťj┼í├ş ne┼ż na internetov├Żch str├ínk├ích. Stan─Ťk v┼íak p┼Öipou┼ít├ş, ┼że se je┼ít─Ť spole─Źnosti neda┼Ö├ş plnit t├Żdenn├ş limit aktualizace p┼Ö├şsp─Ťvk┼».

Chodsk├ę vod├írny a kanalizace na sv├ęm webu umo┼ż┼łuj├ş se spojit s┬án─Ťkter├Żmi pracovn├şky prost┼Öednictv├şm komunika─Źn├şho n├ístroje Skype. K┬ádiskuzi na sv├Żch str├ínk├ích vyz├Żv├í Fr├Żdlantsk├í vod├írensk├í spole─Źnost, kter├ę spustila diskuzn├ş f├│rum. Na dotazy z├íjemc┼» odpov├şd├í ┼Öeditel spole─Źnosti a vedouc├ş provozu ├║praven vody a ─Źist├şren odpadn├şch vod.

Pro informov├ín├ş spole─Źnosti vol├ş Jiho─Źesk├Ż vod├írensk├Ż svaz tradi─Źn├ş formy, tedy tiskov├ę zpr├ívy a zpravodaj.

V┬átuzemsku pak samoz┼Öejm─Ť p┼»sob├ş i spole─Źnosti, kter├ę vyu┼ż├şvaj├ş pouze elektronickou verzi zpravodaje. Tento model praktikuj├ş nap┼Ö├şklad Ostravsk├ę vod├írny a kanalizace.

A jak├í je ve stru─Źnosti situace na Slovensku? Zpravodaj Svet vody vyd├ív├í Bratislavsk├í vod├írensk├í spole─Źnost, Vodu pre v├ís St┼Öedoslovensk├í prev├ídzkov├í spole─Źnost a V├Żchodoslovensk├í vod├írensk├í spole─Źnost nab├şz├ş ve┼Öejnosti hned t┼Öi ─Źasopisy: Vodn├şk, Vodn├Ż ┼żurn├íl a Vodn├ş─Źek.

Na zpravodaje vod├írensk├Żch spole─Źnost├ş se chce redakce ─Źasopisu SOVAK dlouhodob─Ť zam─Ť┼Öit. N─Ťkter├ę v┼íak maj├ş sv├í specifika nap┼Ö├şklad v tom, ┼że zpravodaj vyd├ív├í hned n─Ťkolik spole─Źnost├ş spole─Źn─Ť. Jedn├í se t┼Öeba o z├íkaznicky ─Źasopis Veolie s┬án├ízvem Voda pro v├ís, kter├Ż vyd├ívaj├ş spole─Źn─Ť Pra┼żsk├ę vodovody a kanalizace, Severo─Źesk├ę vodovody a kanalizace, Moravsk├í Vod├írensk├í, Kr├ílovehradeck├í provozn├ş, 1. S─îV a St┼Öedo─Źesk├ę vod├írny.

 

Scroll to Top