Vodarenstvi.cz u vody: Západ i východ slunce nad Lipnem s úžasným výhledem ...

blank

Fantastické výhledy na vodní nádrž Lipno a šumavské panorama za ním se vám otevřou v části Frymburku s názvem Kovářov.

V samotné osadě se nachází několik penzionů, kde se můžete ubytovat i občerstvit. Dole u přehrady najdete perfektní přístup do vody z pláže. Koupat se můžete v Lukavické nebo Hruštické zátoce nebo přímo v otevřeném prostoru jihočeského moře. Výhodou je, že pod Kovářovem budete mít na koupání i odpočinek u vody podstatě více klidu než ve velkých kempech, nebo hlavních turistických centrech okolo Lipna. U vody se nachází několik chat a bývalých komplexů fungujících dříve jako podniková rekreační střediska. Jejich aktuální stav a míra modernizace jsou objekt od objektu velmi rozličné.
Na protější straně hladiny budete mi z vody úžasný výhled na panorama Šumavy. Například zřícenina Vítkův hrádek se nachází nad přehradou přímo naproti vám.
Když vyjdete večer nad Kovářov, uvidíte úžasný západ slunce nad Lipnem a Šumavou. Ráno zase spatříte probouzející se přírodu. Při příznivém počasí jde o výhledy, které si v duši uchováte velmi dlouho.
Do Kovářova se autem dostanete po hlavní silnici mezi Frymburkem a Černou v Pošumaví. V Milné odbočíte směrem k přehradě a pojedete po silničce k pensionům jen několik set metrů.

Foto: Marek Síbrt

Scroll to Top