Kru┼íovick├Ż pivovar za┼ż├ídal o napojen├ş na region├íln├ş vod├írenskou infrastrukturu

blank

Pivovar Kru┼íovice spot┼Öebuje na v├Żrobu litru piva 2,9 litru pitn├ę vody. Jin├ę pivovary spot┼Öebuj├ş a┼ż 10 litr┼». Pivovar ─Źerp├í vodu z┬ávlastn├şch vrt┼» v┬ák┼Öivokl├ítsk├Żch les├şch. A─Źkoliv jsou st├ívaj├şc├ş vodn├ş zdroje dosta─Źuj├şc├ş, po┼ż├ídal pivovar o napojen├ş na velkou vod├írenskou infrastrukturu spole─Źnosti Vod├írny Kladno-M─Ťln├şk, kter├í odeb├şr├í bodu zejm├ęna z┬ápodzemn├şch vrt┼» u M─Ťlnick├ę Vrutice.

Nov├Ż p┼Öivad─Ť─Ź pro Pivovar Kru┼íovice m├í ┼Öe┼íit odb─Ťr vody pro budouc├ş rozvoj v├Żroby v┬ápivovaru a sou─Źasn─Ť je projektov├ín jako ve┼Öejn├Ż vodovod s┬ábudouc├şm napojen├şm na obce ┼śevni─Źov a Kru┼íovice. Nyn├ş je p┼Öivad─Ť─Ź ve f├ízi pl├ínov├ín├ş a z├şsk├ív├ín├ş povolen├ş stavby.

ÔÇ×Od vod├íren jsme z├şskali souhlas k napojen├ş p┼Öivad─Ť─Źe na vodojem p┼Öi spln─Ťn├ş stanoven├Żch podm├şnek. Vodojem je v katastru Nov├ęho Stra┼íec├ş a aktu├íln─Ť se sna┼ż├şme s vod├írnami uskute─Źnit sch┼»zku, na kter├ę bychom cht─Ťli projednat nastaven├ş majetkopr├ívn├şch a finan─Źn├şch vztah┼» p┼Öi odb─Ťru vody,” uvedla mluv─Ź├ş Heinekenu, kter├Ż pivovar vlastn├ş, Jana Austov├í Pikardov├í.

Pivovar Kru┼íovice je jedn├şm z┬ánejstar┼í├şch pivovar┼» v┬á─îesku, jeho historie sah├í do za─Ź├ítku 15. stolet├ş. Pivovar s├şdli v┬áobci Kru┼íovice na Rakovnicku a od roku 2008 je sou─Ź├íst├ş nadn├írodn├ş spole─Źnosti Heineken.

Zdroj: T├Żden├şk 5+2

Scroll to Top