V poslaneck├ę sn─Ťmovn─Ť prob├şh├í semin├í┼Ö Fakta o vod─Ť

blank

M├şstop┼Öedseda Poslaneck├ę sn─Ťmovny Parlamentu ─îesk├ę republiky Jan Barto┼íek zah├íjil v poslaneck├ę sn─Ťmovn─Ť semin├í┼Ö zam─Ť┼Öen├Ż na vod├írenstv├ş a vodohospod├í┼Östv├ş.
Podle Barto┼íka nen├ş mo┼żn├ę o vod├írenstv├ş uva┼żovat v horizontu ─Źty┼Ölet├ęho volebn├şho obdob├ş. Dod├ívky kvalitn├ş pitn├ş vody bereme podle n─Ťj v sou─Źasnosti v na┼í├ş zemi jako samoz┼Öejmost. Jako n─Ťco, na co m├íme n├írok. V budoucnosti ale o tomto sektoru povede velk├í diskuze, kdy si bude nutn├ę odpov─Ťd─Ťt na ┼Öadu ot├ízek, kde jednoduch├ę recepty a odpov─Ťdi neexistuj├ş, a─Źkoliv n─Ťkte┼Ö├ş populist├ę tvrd├ş opak.
Diskuze mus├ş b├Żt podle Barto┼íka op┼Öena o praxi a jasn├í fakta. Ta nap┼Ö├şklad dolo┼ż├ş, kter├Ż model provozov├ín├ş vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktury je nejlep┼í├ş. Zda sm├ş┼íen├Ż, odd├şln├Ż nebo jak├Żkoliv jin├Ż.
Ot├ízka vod├írenstv├ş a vodohospod├í┼Östv├ş bude podle m├şstop┼Öedsedy sn─Ťmovny kl├ş─Źov├í a strategick├í pro budoucnost na┼í├ş zem─Ť. Proto je nutn├ę v├ęst o t├ęto problematice intenzivn├ş ve┼Öejnou debatu. Dne┼ín├ş semin├í┼Ö m├í b├Żt jedn├şm z p┼Ö├şsp─Ťvk┼» k t├ęto diskuzi. Podle Barto┼íka nebude ot├ízka vody v budoucnosti jen problematikou pen─Ťz a financov├ín├ş, ale tak├ę z├íle┼żitost├ş zaji┼ít─Ťn├ş dostate─Źn├Żch vodn├şch zdroj┼».

Scroll to Top