V Ivanovic├şch na Han├ę uhynulo 10 tun ryb, ┼íkoda p┼Öes├íhla milion korun

blank

Rybnik├í┼Östv├ş Poho┼Öelice v sou─Źasnosti obhospoda┼Öuje asi 1 400 hektar┼» vodn├şch ploch.┬áZam─Ťstnance spole─Źnost bohu┼żel ─Źekal nep┼Ö├şjemn├Ż ├║kol. Z n├ísadkov├ęho rybn├şku museli vysb├şrat uhynul├ę ryby.

ÔÇ×Prov─Ť┼Öujeme, jak k tomu do┼ílo. Zda ┼ílo o n─Ťjakou nedbalost ─Źi ├║mysln├ę zavin─Ťn├ş, co┼ż je zji┼í┼ąov├ín├ş na del┼í├ş dobu. Je mo┼żn├ę, ┼że ┼íkoda bude je┼ít─Ť nar┼»stat, podle toho, kolik ryb se poda┼Ö├ş zachr├ínit,ÔÇť uvedla ─îTK policejn├ş mluv─Ź├ş Alice Musilov├í. ┼śeditel rybn├şk├í┼Östv├ş Roman Osi─Źka uvedl, ┼że u┼ż byly odvezeny des├ştky metr├ík┼» uhynul├Żch ryb. ÔÇ×Nev├şme p┼Öesn├ę p┼Ö├ş─Źiny, pro─Ź k tomu do┼ílo, proto jsme po┼ż├ídali pat┼Öi─Źn├ę org├íny o spolupr├íci . M├íme i podez┼Öen├ş na to, ┼że mohlo n─Ťco vniknout do p┼Ö├ştokov├ę vody, t┼Öeba z okoln├şch pol├ş nebo n─Ťkde z ─Źisti─Źky. Ty ryby byly v dobr├ę kondici, stalo se to n├írazov─Ť,ÔÇť p┼Öibl├ş┼żil n├íhlou situaci Osi─Źka.

Jednalo se o men┼í├ş n├ísadkov├ę ryby, kter├ę m─Ťla spole─Źnost ur─Źen├ę k vysazen├ş do rybn├şk┼». ┼álo o kapry, tolstolobiky, sumce a cand├íty. ÔÇ×V┼íechny ryby ale neuhynuly. Ty, co z┼»staly, zkus├şme do rybn├şk┼» vysadit. T─Ť┼żko ale ┼Ö├şct, jestli se chyt├ş,ÔÇť doplnil ┼Öeditel.

Podle mluv─Ź├şho jihomoravsk├Żch hasi─Ź┼» Filipa Venclovsk├ęho na m├şsto dorazila jednotka z Vy┼íkova a chemici z Ti┼ínova, kte┼Ö├ş zanalyzuj├ş vodu. Pravd─Ťpodobn─Ť 10. dubna by m─Ťli m├şt hasi─Źi p┼Öesn├ę v├Żsledky rozboru. Podobn├Ż p┼Ö├şpad se stal na za─Ź├ítku b┼Öezna majitel┼»m ─Źty┼Ö rybn├şk┼» na Blanensku. Ve dvou z nich rovn─Ť┼ż hromadn─Ť uhynulo velk├ę mno┼żstv├ş┬áryb.

Scroll to Top