Malé vodní elektrárny zřejmě dostanou dodatečnou státní podporu

blank

Provozovatelé, kteří byli začátkem loňského roku připraveni o dotaci, ji pravděpodobně dostanou dodatečně zpátky. Alespoň s tím počítá Senátem ČR schválená novela zákona o podporovaných zdrojích energie. O novince, která potěší provozovatele malých vodních elektráren, informoval Deník.

Dotace se bude vztahovat na elektrárny, které prošly rekonstrukcí od října 2013 do prosince 2015. Premiér Bohuslav Sobota uvedl, že se změna zákona týká 62 malých vodních elektráren. Výrobci energie z těchto zdrojů měli nárok na podporu do konce roku 2015, ale připravila je o ni změna zákona, podle které byly tyto elektrárny uvedeny do provozu k 1. lednu 2016, ačkoliv fakticky fungovaly dříve.

Poté, co vládní novelu schválila ve zrychleném režimu poslanecká sněmovna, ji dostane k podpisu prezident. Podobnou změnu prosadila jako senátní návrh v loňském roce také senátorka za KDU-ČSL a Stranu Zelených Jitka Seitlová. Kabinet se k návrhu Seitlové postavil neutrálně s odůvodněním, že záležitost vyřeší jiným způsobem.

Scroll to Top