Port├íl www.vodarenstvi.cz m├í modern─Ťj┼í├ş podobu, inovovan├Ż obsah i nov├ęho provozovatele

blank

Nejv├Żznamn─Ťj┼í├ş port├íl o vod├írensk├ę bran┼żi v ─îesk├ę republice nov─Ť provozuje neziskov├í organizace EduLudus

Nejv├Żznamn─Ťj┼í├ş port├íl o vod├írensk├ę bran┼żi v┬á─îesk├ę republice nov─Ť provozuje neziskov├í organizace EduLudus

Ostrava 13. 2. 2017 ÔÇô Spole─Źnost Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava, kter├í je vlastn├şkem dom├ęny www.vodarenstvi.cz, se dohodla na dlouhodob├ęm rozvoji nez├ívisl├ęho zdroje informac├ş o vod├írenstv├ş s┬áneziskovou organizac├ş EduLudus, kter├í se zam─Ť┼Öuje p┼Öedev┼í├şm na inovativn├ş metody vzd─Ťl├ív├ín├ş. C├şlem je provozovat a rozv├şjet port├íl ve vizu├íln─Ť inovovan├ę podob─Ť, roz┼í├ş┼Öit jeho obsah, zam─Ť┼Öit se krom─Ť ─Źten├í┼Ö┼» z┬á┼Öad vod├írensk├ęho oboru tak├ę na ┼íirokou ve┼Öejnost a b├Żt platformou pro otev┼Öenou diskuzi o vod├írensk├Żch t├ęmatech mezi jednotliv├Żmi n├ízorov├Żmi spektry.

Neziskov├í organizace EduLudus za─Źne internetov├ę str├ínky provozovat po v├şce ne┼ż osmi letech, kdy m─Ťlo dom├ęnu v┬ápron├íjmu a zaji┼í┼ąovalo provoz port├ílu Sdru┼żen├ş vodovod┼» a kanalizac├ş ─îR. Str├ínky maj├ş m─Ťs├ş─Źn─Ť zhruba 10 tis├şc p┼Ö├şstup┼».

blank

ÔÇ×Web si po letech zaslou┼żil kompletn─Ť zm─Ťnit vizu├íln├ş podobu, logem po─Ź├şnaje a celkovou vizu├íln├ş strukturou kon─Źe. Zam─Ť┼Öili jsme se ale tak├ę na obsah. Chceme, aby str├ínky nad├íle fungovaly jako nez├ívisl├Ż port├íl se zpr├ívami o tom, co nov├ęho se v┬á─Źesk├ęm vod├írenstv├ş d─Ťje, ale mysl├şme si, ┼że by se m─Ťly v├Żrazn─Ť v├şce rozkro─Źit sm─Ťrem k┬álaick├ę ve┼Öejnosti. Proto jsme za┼Öadili novou sekci zam─Ť┼Öenou na vzd─Ťl├ív├ín├ş a ┼íkoly, nov├í sekce V├Żlety k┬ávod─Ť se zase zam─Ť┼Öuje na ┼íirokou ve┼Öejnost a ukazuje, na jak├í atraktivn├ş m├şsta spojen├í s┬ávodou se m┼»┼żeme v┬ána┼í├ş zemi ve voln├ęm ─Źase vydat. Chceme b├Żt otev┼Öenou platformou pro diskuzi nad vod├írensk├Żmi t├ęmaty, k┬átomu by m─Ťla slou┼żit sekce koment├í┼Ö┼», kde dostanou prostor pro publikaci z├ístupci r┼»zn├Żch n├ízorov├Żch proud┼» v pohledu na budoucnost cel├ęho oboru. Jde pro n├ís o v├Żzvu a v─Ť┼Ö├şm, ┼że ji zvl├ídneme a na podob─Ť i obsahu str├ínek to bude patrn├ę. A samoz┼Öejm─Ť chceme zv├Ż┼íit ─Źtenost port├ílu a u─Źinit ho atraktivn├ş pro nov├ę skupiny ─Źten├í┼Ö┼»,ÔÇť ┼Ö├şk├í p┼Öedseda v├Żkonn├ęho v├Żboru spolku EduLudus Josef Kundr├ít.

Internetov├Ż port├íl se tak├ę chyst├í vyd├ívat m─Ťs├ş─Źn├ş newsletter, kter├Ż bude sm─Ť┼Öovat do emailov├Żch schr├ínek registrovan├Żch u┼żivatel┼». Ten bude stru─Źn─Ť shrnovat nejv├Żznamn─Ťj┼í├ş d─Ťn├ş v┬áoboru v┬áuplynul├ęm obdob├ş a odkazovat na detailn─Ťj┼í├ş informace v┬ájin├Żch zdroj├şch.

Lid├ę mohou redakci na adresu redakce@vodarenstvi.cz tak├ę zas├şlat fotografie, p┼Ö├şpadn─Ť videa t├Żkaj├şc├ş se problematiky vody. Ty budou po posouzen├ş redakc├ş um├şs┼ąov├íny do samostatn─Ť vytvo┼Öen├ę sekce, kde bude postupn─Ť vznikat rozs├íhl├í vod├írensk├í fotobanka.

Partnerem port├ílu z┼»st├ív├í Sdru┼żen├ş oboru vodovod┼» a kanalizac├ş ─îR. ÔÇ×Mysl├şm, ┼że na┼íe zem─Ť podobn─Ť zam─Ť┼Öen├Ż port├íl pot┼Öebuje. Kolem fungov├ín├ş vod├írenstv├ş ve spole─Źnosti koluje ┼Öada m├Żt┼» polopravd nebo nedorozum─Ťn├ş. Je dob┼Öe, kdy┼ż bude existovat dal┼í├ş komunika─Źn├ş kan├íl, kter├Ż bude fungov├ín├ş oboru vysv─Ťtlovat ve┼Öejnosti nez├ívisle a nezkreslen─Ť. Toho chce na┼íe sdru┼żen├ş vyu┼ż├şt, abychom mohli prezentovat stanoviska a postoje na┼íich ─Źlen┼» ve┼Öejnosti. A┼ą se jedn├í o p┼Öipravovanou legislativu, kter├í m┼»┼że v┬án─Ťkter├Żch p┼Ö├şpadech na┼íim ─Źlen┼»m komplikovat fungov├ín├ş, nebo nap┼Ö├şklad v├Żzvy, jim┼ż bude vod├írenstv├ş ─Źelit v┬ásouvislosti s┬ám─Ťn├şc├şm se klimatem nebo nutnost├ş obnovy a rozvoje p├íte┼Ön├ş vod├írensk├ę infrastruktury. Na┼íe sdru┼żen├ş se letos chce soust┼Öedit na inovaci a modernizaci vlastn├şch internetov├Żch str├ínek www.sovak.cz, proto je podle n├ís osamostatn─Ťn├ş webu www.vodarenstvi.cz pro p┼Öehlednost a zachov├ín├ş nez├ívislosti krokem spr├ívn├Żm sm─Ťrem,ÔÇť vysv─Ťtluje ┼Öeditel SOVAK ─îR Old┼Öich Vlas├ík.

Port├íl bude financov├ín prost┼Öednictv├şm inzertn├şch aktivit, jimi┼ż chce nov├Ż provozovatel oslovit ┼íirok├ę spektrum subjekt┼» nejen z┬ávod├írensk├ę bran┼że. Fungov├ín├ş je nastaveno provozovatelem jako n├şzkon├íkladov├ę, aby bylo dlouhodob─Ť udr┼żiteln├ę a nebylo existen─Źn─Ť z├ívisl├ę na jednom nebo mal├ęm mno┼żstv├ş dominantn├şch finan─Źn├şch partner┼».

ÔÇ×Jsme vlastn├şkem dom├ęny vodarenstvi.cz, ale mysl├şme si, ┼że by nebylo pro dobro v─Ťci, abychom str├ínky sami provozovali, p┼Ö├şpadn─Ť ur─Źovali jejich obsah. Podle n├ís je jeho hodnota p┼Öedev┼í├şm v┬ánez├ívislosti a ┼íirok├ęm rozkro─Źen├ş zaj├şmav├ęho obsahu pro odbornou ve┼Öejnost, provozovatele a majitele vodohospod├í┼Ösk├ę infrastruktury, dodavatele technologi├ş a za┼Ö├şzen├ş, m─Ťsta a obce a┼ż po ve┼Öejn├ę organizace a laickou ve┼Öejnost. Pevn─Ť v─Ť┼Ö├şm, ┼że se nov├Ż provozovatel t├ęto v├Żzvy pevn─Ť chop├ş a na kvalit─Ť port├ílu to bude patrn├ę. Jsme samoz┼Öejm─Ť p┼Öipraveni mu v┬átom ohledu poskytnout pot┼Öebnou pomoc, konzultace a radu. Po roce fungov├ín├ş vyhodnot├şme, zda nov├Ż model fungov├ín├ş d├ív├í smysl,ÔÇť ┼Ö├şk├í gener├íln├ş ┼Öeditel spole─Źnosti SmVaK Ostrava Anatol P┼íeni─Źka.

Kontakt

Mgr. Marek S├şbrt, mluv─Ź├ş
Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
28. ┼Ö├şjna 1235/169, Mari├ínsk├ę Hory, 709 00 Ostrava.
tel. 725 500 509
e-mail marek.sibrt@smvak.cz
www.smvak.cz

Pro editory

  • Spole─Źnost Severomoravsk├ę vodovody a kanalizace Ostrava a.s. je rozhoduj├şc├şm dodavatelem pitn├ę vody v┬áMoravskoslezsk├ęm kraji a dlouhodob─Ť se ┼Öad├ş mezi p┼Öedn├ş firmy na vod├írensk├ęm trhu v ─îR.
  • Hlavn├ş v├Żrobn├ş ─Źinnost├ş je v├Żroba a dod├ívky pitn├ę vody a odv├íd─Ťn├ş a ─Źist─Ťn├ş odpadn├şch vod.
  • V┬ároce 2015 spole─Źnost vyrobila 64 448 tis├şc┬ám3 pitn├ę vody, co┼ż odpov├şd├í spot┼Öeb─Ť na obyvatele a den u vody fakturovan├ę celkem 129 litr┼»,┬áu vody fakturovan├ę dom├ícnostem 88 litr┼».
  • Spole─Źnost SmVaK Ostrava provozuje kanaliza─Źn├ş s├ş┼ą s┬ád├ęlkou 1774 kilometr┼» v┬á76 m─Ťstech a obc├şch. Na ni je p┼Öipojeno v├şce ne┼ż 521┬á000 obyvatel. V┬áprovozu je 111 kanaliza─Źn├şch ─Źerpac├şch stanic a 65 ─Źist├şren odpadn├şch vod s┬ácelkovou kapacitou 268┬á680 m3 za den. V┬ároce 2015 odv├íd─Ťla spole─Źnost odpadn├ş vodu z 52┬á112 kanaliza─Źn├şch p┼Ö├şpojek a bylo odkanalizov├íno v├şce ne┼ż 28 milion┼» m3 odpadn├şch vod.
  • Ostravsk├Ż oblastn├ş vodovod (OOV) je z├íkladn├şm v├Żrobn├şm a distribu─Źn├şm syst├ęmem zaji┼í┼ąuj├şc├şm dod├ívku pitn├ę vody v Moravskoslezsk├ęm kraji. D├ęlka vodovodn├ş s├şt─Ť je t├ęm─Ť┼Ö 500 kilometr┼» p┼Öev├í┼żn─Ť ocelov├ęho potrub├ş. M├í t┼Öi ├║pravny vody s celkovou kapacitou 4850 litr┼» za sekundu, kter├ę upravuj├ş vodu z ├║doln├şch n├ídr┼ż├ş Kru┼żberk, Mor├ívka a ┼áance ve spr├ív─Ť st├ítn├şho podniku Povod├ş Odry. Objem 121 vodojem┼» syst├ęmu je 302 060 m3
  • Rozhoduj├şc├şm vlastn├şkem spole─Źnosti SmVaK je Aqualia Czech S.L.
Scroll to Top