Pšenička k rekordním investicím SmVaK Ostrava

Téměř 900 milionů korun vloží vodohospodáři ze Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava do modernizace, rozvoje a oprav infrastruktury. Jedná se o nejvyšší alokovanou částku nejvýznamnější vodohospodářské společnosti v Moravskoslezském kraji v historii.

„Náš investiční plán počítá v následujících letech s dalším navyšováním prostředků do obnovy a rozvoje vodárenské infrastruktury. Za posledních deset let jsme investovali 5,35 miliardy korun a další nemalé prostředky směřovaly do oprav. Například v roce 2020 počítáme s opravami za 205 milionů korun, letos očekáváme opravy za 171 milionů korun. Celkem tedy do infrastruktury v roce 2020 poputuje 888 milionů korun. V dlouhodobějším výhledu počítáme s kontinuálním nárůstem investic až na 850 milionů korun v roce 2025,“ říká generální ředitel společnosti SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

SmVaK Ostrava jsou největší vodárenskou společností v Moravskoslezském kraji a dlouhodobě se řadí mezi přední firmy na vodárenském trhu v České republice. Hlavní výrobní činností je výroba a dodávka pitné vody spolu s odváděním a čištěním odpadních vod.

Scroll to Top