Vodárna Plzeň v celorepublikové výzvě Do práce na kole

blank
Vodárna Plzeň se do květnové sportovní výzvy zapojila posedmé. Kolo jako dopravní prostředek využívaly čtyři desítky vodařů. Vodárny jim poděkovaly za reprezentaci i to, že při dojíždění do práce upřednostňují aktivní pohyb.

„Téma letošního ročníku Květnové výzvy Cesta k rovnováze odkazuje nejen k vyváženosti mezi pracovním a osobním životem, ale k potřebě začlenit pravidelný pohyb do každodenního života jako nástroj podpory zdraví a duševní pohody. Výzva je také součástí širšího cíle spolku AutoMat – tvořit bezpečná, dostupná a přátelská města pro všechny,“ řekla vedoucí projektu Do práce na kole ze spolku AutoMat Lucie Rýzlerová.

Výzvou Do práce na kole, pěšky či poklusem motivuje spolek AutoMat již od roku 2011 obyvatele a obyvatelky (nejen) měst, aby se po nich dopravovali udržitelně a zviditelňovali potřebu bezpečné infrastruktury pro chůzi a cyklistiku. Za tu dobu přijaly výzvy stovky tisíc lidí po celé republice a připojily se k ní tisíce institucí, firem a měst.

Motivem je vyzkoušet si, že bezmotorové cestování do práce a z práce je nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také příjemné a prospěšné jak pro jejich fyzickou, tak pro psychickou kondici.

„Hlavní kategorií výzvy je Pravidelnost, ne výkonnost. Zapojit se tak může úplně každý. Změna dopravních návyků nesouvisí s rekordy. Klíčové je, že podle zpětné vazby od účastníků a účastnic chce u aktivní mobility zůstat drtivá většina z nich,” dodává Anna Kociánová z AutoMatu.

Účastníci se registrují jako jednotlivci, nebo v týmech. Anonymizovaná data o skutečných trasách dopravních cyklistů a cyklistek pak pomáhají v rozvoji měst. Součástí výzvy je akce Do školy na kole, která motivuje k aktivnímu pohybu i školáky a studenty. Loni se zapojilo více než 25 000 lidí v pěti desítkách tuzemských měst.

Foto: Vodárna Plzeň

 

 

Scroll to Top