
Cílem lesníků je upravit a speciálně označit vybrané lesní cesty v republice, po kterých mohou bez obav jezdit lidé na invalidním vozíku, imobilní senioři nebo rodiče s kočárky.
„Vozíčkářům a dalším hendikepovaným spoluobčanům je dnes řada lesních cest dostupná. Přesto se na ně ale nevydávají především kvůli obavám o bezpečnost. My jim chceme dát jistotu,“ uvedl generální ředitel Dalibor Šafařík. Výběr stezky, její úprava i označení vyjde podnik na desítky tisíc.
„V programu Lesy bez bariér se spojily ministerstva, Lesy České republiky a spolek Síť bez bariér, aby hendikepovaným spoluobčanům, imobilním seniorům, ale také rodinám s kočárky bezpečně zpřístupnily les,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný. Trasy v Podkomorských lesích nebo u Klokočné podle ministra životního prostředí Petra Hladíka navážou kupříkladu na národní parky, které už bezbariérové cesty nabízí a další zpřístupňují.
„Šumavský národní park letos otevřel deset nových okruhů na elektrických skútrech, NP České Švýcarsko vybudoval bezbariérovou vyhlídkovou plošinu a NP Podyjí vyhlídku přístupnou lidem s hendikepem plánuje postavit,“ doplnil Hladík.
Více zde.
Foto: Lesy ČR