Poslední přívalový déšť způsobil v Hořicích komplikace v sobotu 5. září, kdy se voda z polí u startu vedle okruhu tratě 300 Zatáček Gustava Havla dostala až na hořické náměstí. Radnice řeší, jak problémům předcházet, situace se opakuje. Informoval o tom regionální portál Hradecká Drbna.
„Opatření mohou spočívat například ve změně způsobu obdělávání půdy, v rozčlenění velké plochy pomocí krajinných prvků či výstavbě vodních děl jako je například poldr v Libonicích,“ řekl za město Pavel Bičiště. Konečná opatření pro konkrétní místa musí zpracovat hydrolog.
Podobné problémy zažívají i v sousední obci, Dobré Vodě. Od rybníku v Hořicích zde totiž vede Chvalinský potok, který se právě v Dobré vodě vlévá do Chrudimského. Na jeho trase je rovněž čistírna odpadních vod spojená s kanalizací, která vyvádí vodu z Hořic. Ve chvíli, kdy je vody víc, nestíhá koryto potoka odvádět. Ta se na některých místech vylévá a opakovaně způsobuje škody.