16 milionů korun do vodárenství v Domažlicích

blank
Příznivé počasí umožnilo začátkem dubna zahájení prací na obnově vodárenské infrastruktury v Domažlicích. V plánu jsou opravy vodovodních a kanalizačních řadů, které budou prováděny společností Chodské vodárny a kanalizace. Informovalo o tom město.

„Náklady budou uhrazeny z Fondu vodárenské infrastruktury města za rok 2025,“ uvedl starosta Stanislav Antoš po jednání rady města, která plán schválila. Pro letošní rok je naplánováno sedm stavebních akcí. Začátkem dubna dělníci zahájili výměnu vodovodního řadu v délce 304 metrů ve Vojtěchově ulici, na parkovišti u letního kina a u městského stadionu.

Koncem dubna začne rekonstrukce kanalizace v délce 83,5 metru ve Švabinského ulici v úseku nad soudem. Během léta dojde k rekonstrukci stoky v délce 280 metrů ve Fügnerově ulici za více než 3 miliony. Další letošní akcí bude výměna vodovodního potrubí a rekonstrukce stoky ve Špillarově ulici v délce přesahující 250 metrů za 5,2 milionu korun.

V polovině září začne rekonstrukce stoky v délce 113 metrů v ulici U Zastávky a poslední plánovanou stavbou roku je rekonstrukce stoky v délce 151 metrů v Mánesově ulici. Opravy vodárenské infrastruktury by měly vyjít v roce 2025 na 16,2 milionu.

Scroll to Top