
U vodojemu Kopanina v Líšnické ulici došlo v úterý 29. března v podvečerních hodinách k havárii na vodovodních řadech DN 800 a DN 600. Bez vody se podle vodařů ocitlo na 77 tisíc odběratelů v lokalitách Jinonic, Stodůlek, Ořechu, Řeporyjí, Zadní Kopaniny a části Prahy 13.
Pražské vodovody a kanalizace intenzivně řeší náhradní zásobování pitnou vodou. Nasadili jsme veškeré dostupné kapacity. Kvůli rozsahu havárie a možným komplikacím při opravách není v toto chvíli možné určit přesnější datum a čas obnovení dodávek pitné vody, uvedl mluvčí Tomáš Mrázek.
PVK odběratelům doporučují sledovat internetové stránky www.pvk.cz, kde v sekci Havárie naleznou aktuální informace v režimu on-line včetně lokalit, kde bude k dispozici náhradní zásobování pitnou vodou.
Ilustrační foto