Po seniorce z Oskavy pátrají i potápěči

blank

Ženu nikdo neviděl od bleskových povodní v neděli 7. června. Pátrají po ní hasiči, policisté, dobrovolníci i policejní potápěč. Informoval o tom Deník.

„V předchozích dnech probíhalo pátrání pozemní formou i za využití letecké techniky, dnes jsme povolali na pomoc potápěče. Je tady ještě řada míst, která bychom právě za použití jejich techniky a pomoci potřebovali propátrat. Budou prohlížet jezy a jeden rybníček,“ řekla Deníku policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

V současnosti jsou podmínky k pročesávání břehů a nejbližšího okolí řeky Oskavy příznivější, protože opadla voda. „Stále je ale velký průtok a jsou tady nebezpečná místa. Terén je rozbahněný,“ popisovala mluvčí náročnou práci pátracích týmů, v nichž jsou také psovodi se služebními psy. Podle Vybíhalové je v terénu 27 jednotek, což znamená zhruba 160 hasičů. Na místě také působí humanitární organizace a vojáci.

Foto: PČR

Scroll to Top