P┼íeni─Źka ke sjednocov├ín├ş podoby vodojem┼»

blank

Nov├ę T─Ťchanovice a Lhotka u V├ştkova budou m├şt podle vodohospod├í┼Ö┼» vodojem p┼Öirozen─Ť zapadaj├şc├ş do krajiny. SmVaK Ostrava toti┼ż buduj├ş za ┼íest milion┼» korun nov├Ż vodojem pro okrajov├ę ─Ź├ísti V├ştkova a v┼»bec poprv├ę v┬áhistorii spole─Źnosti uplat┼łuj├ş novou komplexn├ş koncepci vizu├íln├ş podoby modernizovan├Żch objekt┼».

Novot─Ťchanovick├Ż vodojem bude vych├ízet z nov├ęho konceptu, na kter├ęm vod├írensk├í spole─Źnost v uplynul├ęm obdob├ş pracovala s architekty. C├şlem je postupn─Ť sjednotit podobu typov─Ť podobn├Żch vodojem┼» provozovan├Żch SmVaK Ostrava a p┼Öirozen─Ť objekt zakomponovat do krajiny, uvedla spole─Źnost v┬átiskov├ę zpr├ív─Ť.

ÔÇ×Na nov├ęm konceptu jsme pracovali intenzivn─Ť ┼Öadu m─Ťs├şc┼», ne┼ż jsme sladili technick├ę a funk─Źn├ş parametry s t─Ťmi vizu├íln├şmi. Na┼í├şm c├şlem je, aby byly modernizovan├ę objekty odpov├şdaj├şc├şm zp┼»sobem vhodn─Ť zakomponov├íny do okoln├ş krajiny. Proto jsme se nap┼Ö├şklad rozhodli na fas├ídu vyu┼ż├şt pop├şnavou rostlinu ÔÇô Zimolez Henry┼»v ÔÇô kter├í cel├Ż objekt ozelen├ş a p┼Öibl├ş┼ż├ş ho p┼Ö├şrod─Ť bli┼ż┼í├ş podob─Ť,ÔÇť ┼Öekl gener├íln├ş ┼Öeditel SmVaK Ostrava Anatol P┼íeni─Źka.

Podle n─Ťj firma volila tak├ę odpov├şdaj├şc├ş materi├íly a jejich barevn├ę proveden├ş. ÔÇ×Cestou p┼Ö├şrod─Ť bl├şzk├ę unifikace vzhledu na┼íich objekt┼» chceme pokra─Źovat u v┼íech rekonstruovan├Żch nebo nov├Żch objekt┼», kde to bude technicky a funk─Źn─Ť mo┼żn├ę a bude to d├ívat smysl s ohledem na m├şsto, kde dan├í budova stoj├ş. Pr├íce v Nov├Żch T─Ťchanovic├şch skon─Ź├ş na konci roku. Celkov├Ż v├Żsledek budeme moci vyhodnotit na ja┼Öe, a┼ż se p┼Ö├şroda zazelen├í,ÔÇť doplnil P┼íeni─Źka.

Scroll to Top