Další falešný vodař, tentokrát na jihu Čech

Na ČEVAK se obrátilo několik obyvatel Českých Budějovic. Měl je totiž navštívit zaměstnanec firmy. Vždy přišel se záminkou výměny vodoměrů. Vodohospodáři zdůrazňují, aby byli lidé mimořádně opatrní.

„Dnes nás oslovila paní z Českých Budějovic, kde tento člověk přišel vyměnit vodoměr a chtěl za to inkasovat 500 korun. Naštěstí obyvatelka ho do domu nevpustila a na pomoc si přivolala psa. Je možné, že tuto historku zkoušel podvodník u více lidí, my však víme pouze o případech, kdy se na nás naši odběratelé obrátili,“ přiblížila jednu ze situací mluvčí Jitka Kramářová.

Podle ní se vodoměry mění po šesti letech a provozovatel posílá odběratelům oznámení o chystané výměně, případně jej telefonicky informuje. „Každý vodoměr je opatřen plombou, na které je číslo značící rok instalace. Od tohoto čísla se pak odvíjí šestiletá lhůta pro výměnu vodoměru,“ vysvětlila Kramářová.

Stejně tak si mohou lidé podle ní snadno ověřit, že skutečně jednají se zaměstnancem společnosti ČEVAK. Ve většině případů totiž jezdí viditelně označeným autem s logem firmy. Na sobě má firemní oblečení taktéž označené logem společnosti a musí ukázat firemní průkazku s fotografií.

Podobné případy naposled zaznamenali na severu Čech, kde se pohybovali lidé, co nabízeli rozbor vody. Společnost Severočeské vodovody a kanalizace upozornila odběratele, že není nutné mít filtr, aby jim z kohoutku tekla kvalitní pitná voda. Vodohospodáři tak reagovali na letáky od dealerů s nabídkou rozboru vody a filtrů na úpravu vody.

Informace o kvalitě pitné vody si mohou zjistit zákazníci přímo u SčVK přes telefon nebo na internetových stránkách. Pitná voda dodávaná SčVK podle mluvčí společnosti Ivety Kardianové odpovídá platné legislativě a je kontrolována na několika místech, a to od úpravny vody, přes distribuční síť, vodojemy až po kohoutek v domácnosti zákazníků.

Scroll to Top