Pšenička: Kvalita pitné vody v regionu je dlouhodobě jednou z nejlepších v ...

V pondělí 27. ledna jsme informovali o tom, že největší fanoušci kohoutkové vody v Moravskoslezském kraji žijí na Frýdecko-Místecku, balenou vodu naopak lidé preferují na Karvinsku. Vysokoškoláci a lidé nad padesát let zase preferují kohoutkovou vodu oproti balené. Vyplývá to z průzkumu agentury Respond & Co, který na podzim loňského roku realizovala v Moravskoslezském kraji v lokalitách, kde působí SmVaK Ostrava. Zajímala nás reakce generálního ředitele společnosti Anatola Pšeničky. 

„Kvalita pitné vody v regionu je dlouhodobě jednou z nejlepších v České republice. Je to dáno jednak kvalitou zdrojů v podobě údolních nádrží Šance, Morávka a Slezská Harta – Kružberk, ale také vynikající úrovní našich úpravárenských provozů. Poté, kdy jsme v uplynulých letech výrazně modernizovali strojně-technologické zařízení naší největší úpravny vody v Podhradí u Vítkova, v současnosti za téměř 125 milionů probíhá investice do strojně-technologického zařízení v největší beskydské úpravně pitné vody v Nové Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí,“ vysvětlil Pšenička.

Podle průzkumu také 40 % lidí, které zásobuje pitnou vodou společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava, vůbec nekupuje do domácností balenou vodu, protože ji považují za drahou v porovnání se stejně kvalitní vodou z kohoutku. Zapojeno do průzkumu bylo 900 respondentů.

Scroll to Top