Zimní vydání magazínu Z první ruky

SmVaK Ostrava vydaly další číslo magazínu Z první ruky. Co v nejnovějším vydání najdete, prozradil mluvčí společnosti Marek Síbrt.

„Mírně jsme změnili grafiku, časopis zpřehlednili, víc pozornosti věnujeme vizuálního stránce, přidali jsme ve spolupráci s informačním a vzdělávacím portálem o vodě www.vodarenstvi.cz přílohu o krásných místech v moravskoslezském regionu spojených s vodou, ale to hlavní zůstává. Aktuální, důležité a zajímavé informace o tom, co se děje v SmVaK Ostrava,“ sdělil Síbrt. Vodárny také oznámily ceny pro rok 2020 a připravily rekordní investiční plán, díky němuž ve spojení s opravami poputuje do naší vodárenské infrastruktury nejvíce peněz v historii společnosti – 888 milionů korun.

„Významnou pozornost věnujeme také odpadním vodám. Popisujeme, jaké problémy nám dělají použité oleje a tuky, které lidé vylévají do odpadu. Vysvětlujeme, jak by v této oblasti měl vypadat odpovědný přístup a jak musí s ohledem na legislativu tuto problematiku řešit municipality. Připravili jsme i koordinovaný svoz odpadních vod z žump a septiků pro ty, kteří v regionu naší působnosti nejsou připojeni na kanalizaci pro veřejnou potřebu a čistírnu odpadních vod. Na podzim proběhlo první kolo, bylo úspěšné a budeme v něm pokračovat v březnu a dubnu,“ řekl dále mluvčí SmVaK Ostrava.

Vodárny si také nechaly udělat průzkum zákaznické spokojenost v domácnostech, municipalitách i firmách v oblasti své působnosti. „Věnujeme se v časopisu hlavním výsledkům, které nám dotazování přineslo. Udělaly nám radost, ale zároveň nám ukázaly směr, na který se v dalším období musíme výrazněji zaměřit. Dělá nám radost, že náš vzdělávací program o vodě Strom života sbírá odborná ocenění, ale především nás těší, jakou popularitu si získal ve školách. Přinášíme proto také reakce těch, kteří se ho měli možnost zúčastnit – žáků základních škol a jejich učitelů,“ pokračoval Síbrt.

SmVaK Ostrava rovněž vyhlásily výzvu pro motivované zaměstnance působící v neziskovém sektoru. „A magazín má také poprvé speciální přílohu, na které jsme spolupracovali se vzdělávacím a informačním portálu o vodě www.vodarenstvi.cz. Díky ní přinášíme tipy na výlety do zajímavých míst moravskoslezského regionu spojených s vodní tématikou. Tak neváhejte, i v zimě se dá vyrazit k vodě,“ uzavřel Síbrt.

Magazín zde. 

Scroll to Top