Chrudim: Horkovod půjde pod zem

Vedení východočeského města oznámilo, že po mnoha letech odkladů by mělo příští rok dojít k zakopání částí horkovodu u sídliště U Stadionu pod zem. Proudí v něm horká voda z opatovické elektrárny. Podle starosty Františka Pilného by se akce mohla začít realizovat během letních prázdnin.

Potrubí odděluje obyvatele sídliště od řeky Chrudimky a zároveň podle města ničí hlavní vycházkovou trasu z města do Slatiňan. Cyklisté sice mohou jet podél břehu řeky za bariérou potrubí, ale uprostřed vyšlapané cesty musejí překonávat po schodech odbočku horkovodu k městským sportovištím.

O zakopání potrubí pod zem už vedení elektrárny v minulosti opakovaně přemýšlelo. Město bude investovat do úpravy břehů řeky za dva miliony. „Měla by tam vzniknout cyklostezka a parkování, přičemž cyklostezka bude směřována pod most u Tesca a dále na cyklostezku do Slatiňan,“ uvedl Pilný. Napojením Chrudimi na opatovickou elektrárnu v roce 1987 vznikla v regionu soustava, která zásobuje teplou vodou 55 tisíc domácností v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi, ale i v Lázních Bohdaneč, Čeperce či v Rybitví.

Scroll to Top