Pšenička: Se vzdělávacími programy jsme přišli ve správnou dobu

Již do pátého školního roku vstupuje vzdělávací program Strom života o významu vody pro člověka a přírodu. Navíc se k němu loni přidala Planeta Oxidan určená pro nejvyšší ročníky základních škol. O programy je v moravskoslezských školách mimořádný zájem. Jak na projekt nahlíží generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička?

„Ukazuje se, že jsme s oběma vzdělávacími programy přišli ve správnou dobu a zacílili je správným směrem. Téma vodních zdrojů, péče a zacházení s nimi, jejich efektivní využívání, a naopak rizika související s vodním hospodářstvím jsou v současnosti společensky, mediální i politicky intenzivně diskutovanými tématy. Stejně jako nakládání s odpady a odpadní vodou, jemuž se věnuje náš nově představený program. Vše navíc dětem předáváme v takové formě, aby si získané poznatky, znalosti, dovednosti a návyky uložili v mozku jako automatizované vzorce chování, jednání a kompetencí. Jako něco, o čem nemusí hluboce přemýšlet,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Původní hra Strom života se setkala s pozitivním ohlasem jak u samotných žáků, tak u učitelů. Podle mluvčího SmVaK Ostrava Marka Síbrta se dočkala přibližně 200 realizací a zúčastnilo se jí zhruba 3 200 žáků pátých až sedmých tříd základních škol.

Scroll to Top