Březnový vodácký sjezd Ostravice

Akce se bude konat v sobotu 30. března. Sjezd vodohospodáři z Povodí Odry povolili vzhledem k aktuálnímu stavu plnění nádrže Šance. Pro jeho uspořádání bude zaručen průtok zhruba 12 kubíků vody za vteřinu.

„Registrovaní účastníci mají povolení ke vstupu na pozemky, které budou sloužit jako nástupní a výstupní místa. Vzhledem k zvýšeným průtokům za účelem sjezdu Ostravice požadujeme v době konání akce zajistit odpovídající bezpečnost na jezech řeky v úseku pořádaného organizovaného sjezdu. Vodohospodáři upozorňují, že v případě závažných provozních či povodňových situací budou manipulovat na nádrži Šance dle příslušných ustanovení platného manipulačního řádu a současně si vyhrazují právo souhlas s uspořádáním sjezdu zrušit,“ uvedlo Povodí Odry.

V loňském roce bylo v Moravskoslezském kraji rušno kolem sjezdů Moravice. Povodí Odry totiž zrušilo červencový i srpnový sjezd řeky, což se řadě vodáků nelíbilo. Na vině byly extrémně nízké průtoky vody. Podle mluvčí Povodí Odry Šárky Vlčková vodohospodáři musí myslet kromě vodáků i na ostatní, kteří řeku využívají. „Rekreace má nejnižší prioritu. S tím byli organizátoři opakovaně seznamováni. To, že byly zrušeny některé sjezdy v Čechách, vypovídá o nebezpečí sucha. Navíc jde o jev, který se dlouhodobě vyvíjí a jeho řešení trvá měsíce i roky,“ vysvětlila v létě Vlčková.

Scroll to Top